Генсек НАТО: «В разі перемоги Путіна на Україну очікує трагедія. Але й для нас це буде небезпечно»


19:4903.12.2023

Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу (НАТО) Єнс Столтенберг наголосив, що союзники мають і надалі підтримувати Україну в її оборонній війні проти російської агресії.

Відповідну заяву Столтенберг зробив в інтерв’ю для німецького суспільно-правового мовника ARD, опублікованому увечері суботи, 2 грудня, пише DW.

За словами генсека НАТО, підтримка України – в інтересах самого оборонного альянсу. “Потрібно розуміти, що в разі перемоги президента (РФ. – Ред.) Путіна на Україну очікує трагедія. Але й дня нас це буде небезпечно. Тож це в наших власних інтересах, щоб Україна вистояла”, – вважає Столтенберг.

Крім того, Столтенберг вказав на важливість готовності союзників підтримувати Україну як в погані, так і в хороші часи. “Ми також повинні бути готові до поганих новин. Перебіг війн – це не сталий, а змінний процес. Ми мусимо підтримувати Україну і в добрі, і в погані часи. Нинішня війна – війна на виснаження, це битва за ефективність, битва за логістику”, – пояснив посадовець.

Відповідаючи на запитання журналіста про відсутність істотних успіхів під час українського контрнаступу та можливе погіршення ситуації для України, Столтенберг не став спекулювати, обмежившись аргументом: “Перебіг війни складно спланувати”.

Крім того, він не вважає, що Сили оборони України не досягли жодних успіхів під час контрнаступальних операцій. “Українці змогли завдати великих втрат російським військам, завдаючи крилатими ракетами ударів глибоко в тилу ворога, знищуючи літаки й гелікоптери й відтіснивши російський Чорноморський флот у східну частину Чорного моря”, – сказав генеральний секретар НАТО. “Це означає, що вони можуть утримувати морський коридор, а кораблі можуть знову перевозити зерно з України через Чорне море. Це – значні успіхи, навіть якщо лінію фронту не вдалося пересунути”, – переконаний Столтенберг.

Водночас генсек НАТО вказав на нагальну потребу збільшення випуску боєприпасів і озброєнь в європейських країнах. На тлі цього Столтенберг розкритикував вузьконаціональні інтереси в європейській політиці озброєнь. “Ми не в змозі співпрацювати разом так тісно, як повинні”, – сказав він. На тлі цього посадовець закликав подолати проблему фрагментації європейської оборонної промисловості. Йдеться про власні інтереси зброярів і робочі місця в галузі. Проте важливими є загальна картина і колективний інтерес, переконаний Столтенберг.

Як приклад необхідності вдосконалення генсек НАТО навів виробництво боєприпасів, якому зараз приділяється особлива увага у зв’язку з високим попитом з боку України. Він наголосив на необхідності запобігти тому, щоб підвищений попит на боєприпаси не призвів до автоматичного зростання цін. Натомість потрібно збільшувати пропозицію, збільшувати постачання, наполіг Столтенберг.

Як повідомляло Інше ТВ, раніше Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що розраховує на прогрес українських Збройних сил у боротьбі з російськими військами, але попередив, що варто готуватися до довгого і складного шляху.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube