В Нідерландах відкладається формування уряду – з ультраправим переможцем виборів йти в коаліцію не хочуть


19:4702.12.2023

Переговори щодо формування нового уряду в Нідерландах відкладаються. Дві ключові партії відмовилися співпрацювати з ультраправою “Партією свободи”.

Про це повідомляє Associated Press.

Чиновник, призначений для вивчення можливих коаліцій після перемоги на виборах у Нідерландах ультраправої Партії свободи Герта Вілдерса, заявив у п’ятницю, що йому потрібно більше часу через небажання потенційних партнерів приєднатися до Вілдерса в уряді.

Очікувалося, що Рональд Пластерк, колишній міністр уряду від лівоцентристської Лейбористської партії, представить свою доповідь про можливе формування уряду на початку наступного тижня перед дебатами в нижній палаті парламенту 7 грудня.

Але в листі до голови нижньої палати парламенту Віри Бергкамп він повідомив, що сподівається відзвітувати перед нею на початку наступного тижня.

Затримка сталася після того, як дві ключові партії відмовилися від приєднання до коаліції з Вілдерсом. Новий лідер Народної партії за свободу і демократію (VVD) прем’єр-міністра Марка Рютте заявив, що вона не приєднається до коаліції на чолі з Вілдерсом, але запропонує їй підтримку в парламенті.

Пітер Омтцігт, лідер іншого потенційного партнера по коаліції, “Нового суспільного договору”, сказав Пластерку, що поки що не готовий обговорювати створення коаліції з Вілдерсом.

Омтцігт раніше критикував неодноразові антиісламські заяви Вілдерса як антиконституційні. Вілдерс відповів ще до виборів, заявивши, що його давній план “деісламізації” Нідерландів наразі не є пріоритетом. Він закликав Омтцігта, лідера VVD Ділан Єшилгез-Зегеріус і аграрний “Громадянський рух фермерів” приєднатися до нього в коаліційних переговорах.

Згідно з офіційними результатами, підтвердженими в п’ятницю, Партія свободи Вілдерса отримала 37 місць у 150-місній нижній палаті парламенту, здобувши беззаперечну перемогу на виборах. Альянс лівоцентристської Лейбористської партії та “Зелених лівих” посів друге місце з 25 місцями, за ним йдуть VVD з 24 місцями та “Новий соціальний договір” з 20 місцями. Селянський громадянський рух отримав сім місць.

Нагадаємо, В Нідерландах парламентські вибори виграли ультраправі, потенційний прем’єр від них категорично проти України© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube