Швейцарія цьогоріч заморозила російські активи на $8,8 млрд


16:3501.12.2023

Швейцарія заморозила приблизно 7,7 мільярда швейцарських франків ($8,81 млрд) фінансових активів, що належать росіянам, відповідно до санкцій проти Москви.

Про це пише Reuters з посиланням на уряд країни, пише ЛБ.

За попередніми оцінками, ця цифра зросла незначно проти 7,5 мільярдів франків, які швейцарський уряд заблокував минулого року.

Державний секретаріат з економічних питань (SECO) заявив, що точна цифра буде відома наприкінці другого кварталу 2024-го року, коли швейцарські банки звітуватимуть уряду. Зараз суму назвати важко через низку осіб, які були додані або вилучені з санкційного списку, а також судові справи щодо заморожування або розблокування додаткових активів. За останній рік до списку потрапили 300 осіб і 100 компаній та організацій, що пов’язані з РФ.

Також у заморожені кошти увійшов прибуток від грошових депозитів, облігацій, акцій, нерухомості та люксових автомобілів.

Берн також заблокував переміщення активів в іноземній валюті на суму 7,4 мільярда франків, що належать російському центральному банку.

“Проте заморожені активи становлять лише частину загального багатства, яким володіють росіяни у Швейцарії: за оцінками Швейцарської асоціації банкірів, у банках країни зберігаються 150 мільярдів франків (росіян, – ред.)”, − зазначає Reuters.

Читайте: До Києва приїхав президент Швейцарії© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube