НАЗК внесло до переліку міжнародних спонсорів війни понад 30 компаній


22:3930.11.2023

Нацагентство з питань запобігання корупції (НАЗК) із початку повномасштабної війни внесло до переліку міжнародних спонсорів війни понад 30 компаній. Про це на брифінгу в Житомирі повідомив голова НАЗК Олександр Новіков, передає Кореспондент.

За його словами, коли компанії вносять, у цей реєстр, вони отримують удар по власній репутації, а більша частина вартості бренду – це оцінка його репутації.

Новіков зазначив, що після потрапляння до такого реєстру з Росії повністю вийшли, зокрема, британська компанія Mondi, три грецькі компанії з транспортування нафти, ірландська Peninsula Petroleum.

Як повідомляється на сайті НАЗК, серед компаній, внесених до переліку міжнародних спонсорів війни – бельгійська газова компанія Fluxys. Підставою стало те, компанія сприяє експорту російського скрапленого природного газу (СПГ), що забезпечує фінансування російського вторгнення в Україну.

Бельгійський незалежний оператор газової системи Fluxys надає потужності для зберігання та перевалки російського скрапленого газу Ямал СПГ на своєму терміналі в Зебрюгге. Мажоритарна частка Ямал СПГ належить російській газовій компанії Новатек, яка безпосередньо причетна до фінансування військової агресії та воєнних злочинів в Україні.

Детальний аналіз, проведений Міжнародним інститутом енергетичної економіки та фінансового аналізу (IEEFA) у 2022 році, показав, що Fluxys та її акціонери отримували прибуток, сприяючи експорту російського СПГ на ринки Азії, Південної Америки та Близького Сходу, особливо в зимові місяці 2021-2022 років, що загострювало європейську енергетичну кризу та збільшувало прибутки для Новатек.

Компанія Новатек, належить російським олігархам Леоніду Міхельсону і Геннадію Тимченку. Вона є основним постачальником російського скрапленого природного газу на міжнародні ринки. Міхельсон і Тимченко входять до найближчого оточення Володимира Путіна і за допомогою його режиму захопили частки міжнародних компаній у російських нафтогазових проектах. Новатек є найбільшим приватним виробником природного газу в росії. У липні 2014 року компанію внесли до санкційних списків США і Канади. У 2016 році США запровадили санкції проти кількох дочірніх компаній Новатека 2 листопада 2023 року США запровадили санкції проти проекту Арктик СПГ 2, який мав на меті подвоїти експортні потужності Новатека.

Fluxys продовжувала співпрацю з Ямал СПГ та Новатек протягом 2022 року та у 2023 році. За оцінками міжнародних експертів, Росія очікує отримати до 800 мільйонів євро податкових надходжень експорту що можливий завдяки перевалці СПГ у Зебрюгге у 2023 році. Лише 7% цього газу прямує на ринки ЄС. Fluxys отримує за цю послугу 50 мільйонів євро на рік за довгостроковим контрактом, підписаним у 2015 році, через рік після того, як Росія анексувала Крим і почала війну на Сході України.

Читайте: В Україні стартує конкурс на голову НАЗК: розпочато прийом документів© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube