Литва передає Україні пускові установки NASAMS


22:0410.11.2023

Литва передала Україні ракетні пускові установки NASAMS і необхідне обладнання, повідомили в литовському Міністерстві оборони, повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Закуплені Литвою системи запуску ракет NASAMS будуть інтегровані в підрозділи української армії, у такий спосіб доповнюючи й розширюючи оперативні можливості систем NASAMS, переданих Норвегією і США. Наша підтримка залишається важливим фактором оборони України. Ми чуємо потреби України, закликаємо наших союзників також їх почути”, – заявив міністр національної оборони Литви Арвідас Анушаускас.

Як повідомили у відомстві, разом із пусковими установками NASAMS Литва також передала висококласні транспортні засоби, необхідні екіпажам NASAMS. Значний внесок у цей пакет підтримки Литви зробило Міністерство оборони Норвегії, яке додатково передало Україні допоміжне обладнання для систем запуску ракет NASAMS і центрів управління вогнем.

Допомогу Україні доставляла литовська армія.

Загальна вартість військової допомоги Литви Україні становить близько EUR0,5 млрд.

У жовтні міністр національної оборони Литви Арвідас Анушаускас на засіданні у форматі “Рамштайн” заявив, що Литва незабаром передасть Україні два комплекси NASAMS, а також електрогенератори й інше обладнання, необхідне для холодного сезону.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube