Президент Сербії розпустив парламент і призначив дострокові парламентські вибори


06:0602.11.2023

Президент Сербії Олександр Вучич у середу, 1 листопада, розпустив парламент і оголосив про проведення дострокових виборів, призначених на 17 грудня.

Вони збігатимуться з місцевими виборами у 65 муніципалітетах, зокрема у столиці країни Белграді.

Про це пише Delfi, передає Інше ТВ.

З ідеєю позачергових парламентських виборів виступив уряд Сербії, мотивувавши це проханням “частини громадськості” та опозиційних партій. В урядовій заяві, опублікованій 30 жовтня, йшлося про те, що дострокове голосування забезпечить “зниження напруженості між протилежними позиціями в суспільстві”.

“Ми живемо в такий час, коли всім нам необхідно бути єдиними у боротьбі за життєво важливі інтереси Сербії, в якій ми зазнаватимемо тиск як за нашу позицію щодо Косова, так і з інших регіональних та глобальних питань”, — заявив Вучич, оголошуючи своє рішення про дострокові вибори. Термін дій нинішнього парламенту мав спливти лише 2026 року.

Напередодні до Сербії прибула з візитом голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн. У Белграді вона закликала владу країни до нормалізації відносин із республікою Косово, яку вона відвідала до цього. Фон дер Ляйєн також закликала Сербію приєднатися до західних санкцій проти Росії у зв’язку з її вторгненням в Україну, боротися з корупцією та організованою злочинністю, відстоювати верховенство закону.

Як повідомляло Інше ТВ, Сербія та Китай підписали угоду про вільну торгівлю



© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube