Три країни готують операцію з розмінування Чорного моря


12:2321.10.2023

Болгарія, Румунія і Туреччина проводять підготовку для початку операції з розмінування Чорного моря.

Про це розповів у п’ятницю міністр оборони Болгарії Тодор Тагарєв на відкритті міжнародної конференції «Завоювання миру в Україні», яку організував Софійський безпековий форум у партнерстві з Посольством США в Болгарії.

«Щодо ситуації в Чорному морі, то готується початок протимінної операції з Румунією та Туреччиною, яка сприятиме як підвищенню безпеки в болгарських територіальних водах, так і експорту зерна з України», – зазначив Тагарєв у Facebook.

Міністр оборони Болгарії наголосив, що серед основних факторів, які визначають складне безпекове становище, є агресивні дії Росії проти України, ситуація на Західних Балканах, терористична загроза, яка стала особливо видною після терористичних актів ХАМАС проти Ізраїлю, та зростання напруги.

Тагарєв зазначив, що Болгарія надає Україні всебічну дипломатичну, політичну, військову та гуманітарну допомогу та продовжуватиме це робити в міру можливостей, поки буде необхідно.

Також Болгарія розглядає допомогу Україні в довгостроковій перспективі. Зокрема, як допомогти Україні побудувати необхідні інститути в Збройних силах, щоб якнайшвидше стати членом НАТО та ЄС.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube