Росіяни змінили риторику щодо повідомлень про боїв навколо Авдіївки – тепер путін каже про «активну оборону», – ISW


07:1116.10.2023

Фахівці Інституту вивчення війни (ISW) помітили, що росіяни, зокрема і їхній диктатор Володимир Путін, змінили риторику щодо наступу окупантів на Авдіївку і “зменшують очікування” з приводу просування загарбників.

Про це пише «Українська правда» з посиланням на звіт ISW.

Експерти зазначають, що президент Росії Володимир Путін, можливо, намагається зменшити очікування значного просування російських військ навколо Авдіївки в Донецькій області.

В інтерв’ю російському державному телебаченню Путін заявив, що російські війська ведуть “активну оборону” на Авдіївському, Куп’янському та Запорізькому напрямках.

На думку фахівців, характеристика Путіним російських наступальних операцій під Авдіївкою як “активної оборони”, а не “активних бойових дій” може бути спробою зменшити очікування значного російського просування.

“Російські війська навряд чи здійснять значні прориви або відріжуть українські сили в населеному пункті в найближчій перспективі, а потенційні масштабні просування, ймовірно, вимагатимуть значного і тривалого залучення особового складу та матеріальних засобів”, – ідеться у звіті.

За даними ISW, російський інформаційний простір в цілому також стримує свій початковий оптимізм щодо перспектив російських наступальних операцій навколо Авдіївки.

В огляді зазначається, що російські війська продовжили наступальні операції, спрямовані на оточення Авдіївки 15 жовтня, але поки що не досягли подальших успіхів на тлі ймовірного зниження темпів російських операцій у цьому районі.

Як українські військові спостерігачі, так і російські джерела заявили, що російські війська не досягли бажаного спішного прориву і зіткнулися з великими втратами і, ймовірно, повільнішим, ніж очікувалося, темпом просування.

Однак російські війська, ймовірно, продовжуватимуть наступальні операції у такому зниженому темпі у найближчій перспективі і залишатимуться загрозою для українських сил у цьому районі, хоча навряд чи зможуть досягти вирішального прориву або оточення Авдіївки.

Аналітики вказують і на те, що зниження темпів російських наступальних операцій може бути результатом тимчасового пристосування до тактичної обстановки, і загарбники можуть активізувати свої спроби оточити Авдіївку в найближчі дні.

Ключові висновки ISW за 15 жовтня:

Путін, можливо, намагається зменшити очікування значного просування російських військ навколо Авдіївки в Донецькій області.

Російський інформаційний простір також стримує свій початковий оптимізм щодо перспектив російських наступальних операцій навколо Авдіївки.

Російські війська продовжили наступальні операції, спрямовані на оточення Авдіївки 15 жовтня, але поки що не змогли досягти подальших успіхів на тлі ймовірного зниження темпів російських операцій у цьому районі.

Російські війська, ймовірно, продовжуватимуть наступальні операції з таким же уповільненим темпом у найближчій перспективі і залишатимуться загрозою для українських сил у цьому районі, хоча навряд чи зможуть досягти вирішального прориву або оточення Авдіївки.

Українські війська продовжили наступальні операції під Бахмутом і на заході Запорізької області 15 жовтня і дещо просунулися на південь від Бахмута.

Російські війська 15 жовтня проводили наступальні операції на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, під Бахмутом, на лінії Авдіївка-Донецьк, у прикордонній зоні Донецької та Запорізької областей, а також на заході Запорізької області, дещо просунувшись уперед на окремих напрямках.

РПЦ направляє до Криму священика, пов’язаного з Кремлем, що, ймовірно, є частиною подальших зусиль Росії з переслідування релігійних громад в окупованій Україні.

Як повідомляло Інше ТВ, Від початку минулої доби на фронті було 57 бойових зіткнень, наша авіація нанесла 16 ударів по ворогу, а ракетники уразили 6 важливих об’єктів противника – Генштаб


© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube