Тортури до смерті. Комісія ООН зібрала докази систематичних катувань росіянами українців


21:5925.09.2023

Методи тортур, які застосовувала Росія в окупованих нею частинах України, були настільки жорстокими, що деякі з жертв були закатовані до смерті.

Про ці факти заявив голова Комісії з розслідування ситуації в Україні Ерік Месе під час доповіді у  Раді ООН з прав людини в Женеві 25 вересня, підтверджуючи тезу спецдоповідачки ООН Еліс Джилл Едвардс, що тортури щодо українських цивільних і військовополонених досягли рівня систематичної державної політики РФ проти України.

«У деяких випадках тортури застосовувалися з такою жорстокістю, що призводили до смерті жертви», – сказав Месе, передає Reuters.

Він зазначив, що його команда «зібрала додаткові докази того, що застосування тортур російськими збройними силами на підконтрольних їм територіях було широко розповсюдженим і систематичним».

Комісія Месе відвідали території Херсонської та Запорізької областей, які раніше були окуповані російськими військами. Вона встановила, що тортури застосовувалися переважно в місцях позбавлення волі, які перебували під контролем російської влади. 

Комісія раніше заявляла, що порушення, скоєні російськими силами в Україні, в тому числі застосування тортур, можуть становити злочини проти людяності. Росія публічно заперечує вчинення звірств і нападів на цивільне населення в Україні, але жоден російський представник не з’явився на слуханнях Ради ООН з прав людини, щоб відповісти на звинувачення.

На початку вересня Ерік Месе заявляв, що очолювана ним Комісія на даному етапі не дійшла висновку, що Росія вчиняє в Україні геноцид. Вони зафіксували у своїх документах тільки заяви росЗМІ, які «можуть мати стосунок до питання підбурювання до геноциду».

Нагадаємо: Приниження і катування. Військові РФ гірше, ніж ІДІЛ, – британські військові, які побували в полоні© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube