У проєкті закону про фінансування Пентагону збережуть допомогу Україні, але…


07:3324.09.2023

Спікер Кевін Маккарті (республіканець, Каліфорнія) в суботу заявив, що збереже допомогу Україні в законопроекті про фінансування Пентагону, змінивши свою заяву, зроблену днем раніше, про те, що він вилучить ці гроші через опозицію з боку депутата Марджорі Тейлор Грін (республіканець, штат Джорджія).

Про це повідомляє The Hill.

Маккарті заявив журналістам у Капітолії, що він вирішив залишити 300 мільйонів доларів допомоги Україні в законопроекті після того, як зрозумів, що інший захід щодо витрат, який має бути прийнятий наступного тижня – той, що фінансує Державний департамент і закордонні операції – також включає в себе гроші для Києва.

Спікер сказав, що вилучити допомогу Україні з бюджету Державного департаменту та закордонних операцій “стає дедалі важче”, тому він вирішив залишити гроші для Києва в обох бюджетах.

Наступного тижня Палата представників має провести єдине процедурне голосування, щоб ухвалити чотири законопроекти про асигнування, включаючи ті, що фінансують Пентагон, Державний департамент та закордонні операції.

“Це не вирішує проблему, тому що в одному з них є деякі питання, пов’язані з Україною”, – сказав Маккарті про вилучення допомоги Україні із законопроекту про асигнування для Пентагону. “Це стало надто складно зробити, тому ми залишаємо її в ньому”.

Палата представників, однак, проголосує за поправки щодо вилучення допомоги Україні як з бюджету Пентагону, так і з бюджету Державного департаменту та бюджету закордонних операцій, заявив конгресмен Гаррет Грейвс (Республіканська партія, штат Лос-Анджелес). Але ці голосування можуть не відбутися, якщо законодавці заблокують обговорення цих заходів.

Маккарті заявив журналістам, що очікує, що Грін виступить проти процедурного голосування щодо просування чотирьох законопроектів про бюджетні асигнування через включення в них допомоги Україні.

“Я думаю, що у Марджорі все ще є проблема, – сказав Маккарті журналістам.

“Я думаю, що вона проголосує проти цієї норми, якщо вона там буде, тому я намагався вирішити це питання там, де всі можуть бути присутніми”, – додав він пізніше. “Але цього разу не вийшло”.

Коаліція консерваторів Палати представників порушила конвенцію і двічі на цьому тижні виступила проти правила для законопроекту про асигнування Пентагону, заблокувавши перехід до дебатів і голосування щодо остаточного ухвалення закону. Провальні голосування завдали удару по Маккарті, який намагався просунути законопроекти про витрати до 30 вересня, коли закінчується термін фінансування уряду.

Голосування за регламент, який регулює дебати щодо законопроектів, зазвичай є партійним і передбачуваним питанням, коли більшість підтримує голосування “за”, а партія меншості голосує “проти”. Дуже рідко правила провалюються в залі засідань.

Грін підтримав цю норму у вівторок, але проголосував проти неї в четвер, посилаючись на допомогу Україні.

Законопроект про фінансування Пентагону передбачає виділення 300 мільйонів доларів “для надання допомоги, включаючи навчання, обладнання, летальну допомогу, логістичну підтримку, постачання і послуги, зарплати і стипендії, забезпечення і розвідувальну підтримку військовим і силам національної безпеки України, а також іншим силам або групам, визнаним і підпорядкованим уряду України, в тому числі урядовим установам в Україні, які беруть участь в протистоянні російській агресії проти України, для заміни будь-якого озброєння або предметів, наданих уряду України з інвентарю Сполучених Штатів Америки”.

Намагаючись вплинути на голос Гріна, Маккарті оголосив у п’ятницю, що він вилучить фінансування України із законопроекту про витрати і проведе окреме голосування щодо нього.

Грін, яка стала близьким союзником Маккарті, заявила в п’ятницю в інтерв’ю виданню The Hill, що вона “пишається тим, що зробила це”, але додала, що вилучення фінансування України із законодавства “мало відбутися ще кілька тижнів тому”.

Однак вона зазначила, що наступного тижня Палата представників має розглянути “ще один законопроект про асигнування з тоннами готівки для України”, додавши, що “тож, швидше за все, нам доведеться робити це знову і знову”.

Маккарті говорив про цю реальність у суботу.

“Тепер, коли ми вносимо SFOPS, там також є гроші для України, і це стає все складніше зробити. Я намагався знайти спосіб розв’язати цю проблему, і якби ми просто голосували за законопроект про асигнування для Міністерства оборони, я думаю, що зміг би це зробити, але цей законопроект трохи ускладнює ситуацію”, – сказав він журналістам.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube