В 2024 році росія значно підвищить витрати на армію і війну в Україні – Bloomberg


10:2723.09.2023

У новому році витрати на армію вперше в історії росії перевищать витрати за статтею “Соціальна політика”, до якої належать пенсії, допомога та інші соціальні виплати.

Про це пише Delfi, передає Інше ТВ.

Влада росії має намір у 2024 році збільшити витрати на оборону з нинішніх 3,9% до 6% ВВП, повідомило у п’ятницю, 22 вересня агентство Bloomberg з посиланням на копії проектів бюджетних планів. У абсолютному вираженні витрати оборону збільшаться з 6,4 трлн до 10,8 трлн рублів. Агентство нагадує, що в передвоєнному 2021 витрати Кремля на оборону становили 3,6 трлн рублів.

Примітно, що на соціальну політику наступного року планується витратити 7,5 трлн рублів (2023 року – 6,5 трлн). Тим самим, як зазначає Telegram-канал Faridaily, у 2024 році витрати на армію вперше в історії росії перевищать витрати за статтею “Соціальна політика”, до якої належать пенсії, допомога та інші соціальні виплати.

Витрати за засекреченими статтями бюджету, значна частина яких, як передбачається, пов’язана з війною, зростуть, за даними Bloomberg, з 6,5 трлн до 11,1 трлн рублів і становитимуть третину всіх бюджетних витрат.

Крім цього, влада рф планує трохи збільшити витрати на нацбезпеку, а витрати на освіту та охорону здоров’я зберегти на колишньому рівні – 1,5 і 1,6 трлн рублів відповідно.

У проекті бюджету загальні витрати цього року прогнозуються лише на рівні 36,6 трлн рублів — на 15% більше, ніж у нинішнього. При цьому, пише Bloomberg, незважаючи на різке збільшення військових видатків та санкції, уряд рф очікує, що доходи бюджету становитимуть понад 35 трлн рублів — на 22% більше, ніж у 2023 році. Дефіцит бюджету у 2024, згідно з документом, становитиме 0,9% ВВП.

У серпні агентство Reuters писало, що за перші шість місяців 2023 росія виділила на військові потреби 5,59 трлн рублів. При цьому на оборону в бюджеті було закладено лише 4,98 трлн. У зв’язку з цим російська влада вирішила подвоїти цільові витрати за статтею “Оборона” до 9,7 трлн рублів, писало тоді агентство.

У травні видання The Bell на основі даних федерального порталу “Електронний бюджет” підрахувало, що секретні витрати бюджету перевищили 3 трлн рублів і посіли перше місце у структурі витрат. Незабаром після цього з порталу зникли дані про оперативні витрати мінфіну.

Як повідомляло Інше ТВ, Удар по штабу чф росії в тимчасово окупованому Севастополі завдала наша авіація – Генштаб© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube