В Судані ймовірно українські спецпризначенці завдали удару по групі, що підтримує “Вагнер”, – CNN (ФОТО, ВІДЕО)


08:0220.09.2023

Українські спецслужби, ймовірно, стоять за серією ударів з безпілотників і наземною операцією, спрямованою проти ополченців, підтримуваних Вагнером, поблизу столиці Судану.

Як показало розслідування CNN, це підвищує ймовірність того, що наслідки російського вторгнення в Україну поширилися далеко за межі лінії фронту.

У розмові з CNN українське військове джерело описало операцію як роботу “не суданських військових”. Відповідаючи на запитання, чи стоїть за атаками Київ, джерело лише сказало, що “українські спецслужби, ймовірно, несуть за це відповідальність”.
Операція включала серію нападів на воєнізовану групу “Сили швидкої підтримки” (RSF), яка, як вважається, отримує допомогу від російської групи найманців “Вагнера” у боротьбі проти суданської армії за контроль над країною.

CNN не змогла самостійно підтвердити причетність України до цієї серії ударів. Але відеоматеріали, отримані CNN, виявили характерні ознаки атак з використанням безпілотників в українському стилі.

Щонайменше у восьми ударах були задіяні два комерційні безпілотники, які широко використовуються українцями, причому на контролері безпілотника був помітний український текст. Експерти також зазначили, що тактика, яку використовували безпілотники, а саме, що вони налітали прямо на ціль, була вкрай незвичною для Судану і всього африканського регіону.

В Судані ймовірно українські спецпризначенці завдали удару по групі, що підтримує "Вагнер", - CNN (ФОТО, ВІДЕО) 1
В Судані ймовірно українські спецпризначенці завдали удару по групі, що підтримує "Вагнер", - CNN (ФОТО, ВІДЕО) 5
В Судані ймовірно українські спецпризначенці завдали удару по групі, що підтримує "Вагнер", - CNN (ФОТО, ВІДЕО) 3
В Судані ймовірно українські спецпризначенці завдали удару по групі, що підтримує "Вагнер", - CNN (ФОТО, ВІДЕО) 6

Приховані удари України в Судані означатимуть драматичне і провокаційне розширення театру військових дій Києва проти Москви. Окрім низки атак українських безпілотників, які завдали ударів у глибині російської території, контрнаступ України зосереджений на окупованому сході та півдні країни.

Україна офіційно не взяла на себе відповідальність за ці атаки, які були зафіксовані на відео з безпілотників. Частини цих відео поширюються в соціальних мережах з четверга. Кадри наземної операції раніше не публікувалися.

Високопоставлене суданське військове джерело заявило, що йому “нічого не відомо про українську операцію в Судані” і він не вірить, що це правда.

Кілька американських чиновників, схоже, не знали про ймовірний інцидент і висловили здивування припущенням, що удари і наземна операція могли бути проведені українськими військами.

На відеозаписах, які чергують погляд пілота, безпілотника, що спостерігає з висоти, і самого диспетчера, показано низку ударів безпілотників в Омдурмані та його околицях, місті через річку Ніл від столиці Хартума, яке стало центром бойових дій між двома ворогуючими угрупованнями.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube