Росія облаштовує військові бази поблизу фінського кордону, але в Фінляндії не бачать в цьому загрози


10:2511.09.2023

У гарнізоні Алакуртті та на військовому складі в Петрозаводську побудовано великі ангари, які використовуються для обслуговування та зберігання техніки. У Міноборони Фінляндії вважають, що вони не загрожують Фінляндії.

Про це пише фінська Служба новин Yle, передає Інше ТВ.

Росія розпочала облаштування своїх військових баз поблизу фінського кордону. На супутникових знімках, отриманих Yle, видно, що на території гарнізону Алакуртті та військового складу в Петрозаводську збудовано великі ангари для обслуговування та зберігання техніки. При цьому дедалі більше техніки із Петрозаводська перекидають на український фронт.

Ці будівельні проекти – перша відчутна ознака того, що Росія через багато років знову почала інвестувати у військові бази поблизу Фінляндії. До цього протягом багатьох років Росія не інвестувала у прикордонні гарнізони.

Росія неодноразово погрожувала відповісти на членство Фінляндії та Швеції до НАТО. У грудні минулого року міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що Росія планує посилити свої збройні сили поблизу фінського кордону. Минулого місяця він повторив свої слова про це.

За словами експерта, який спеціалізується на Росії, майора у відставці Марка Еклунда, будівельні роботи ще не означають, що Росія збільшує чисельність своїх військ на фінському кордоні.

– Пріоритетним завданням військового складу у Петрозаводську зараз, ймовірно, є переобладнання та постачання техніки на український фронт. Я припускаю, що ангар, який там споруджений, є ремонтним. Тобто це крите приміщення на часи осінньо-зимових холодів, щоб можна було обслуговувати техніку.

Такої думки дотримується й інший фінський військовий експерт, доцент військових наук Ілмарі Кяйхке.

– Росії нема чого розміщувати на фінському кордоні. Швидше, техніка звідти розміщується в інших місцях, і Україна є на меті номер один, – сказав Кяйхке в телефонному інтерв’ю Yle.

На його думку, Росія не матиме достатньо людей і техніки для реалізації планів Шойгу щодо посилення військ на кордоні з Фінляндією, поки війна в Україні триватиме так само інтенсивно, як зараз.

Міністр оборони Антті Хяккянен впевнений, що зафіксовані Yle зміни не становлять загрози для Фінляндії.

Як повідомляло Інше ТВ, “Ми посилаємо Росії чіткий сигнал про пильність: тільки не при нас”: в Балтійському морі стартували масштабні навчання НАТО (ВІДЕО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube