Африканський союз став постійним членом G20


11:0809.09.2023

Сьогодні, 9 вересня, на саміті в індійському Нью-Делі країни Групи двадцяти визнали Африканський союз постійним членом.

Про це заявив прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді, пише Reuters.

Зазначається, що Африканський союз, континентальна організація з 55 держав-членів, тепер має такий же статус, як і Європейський Союз – єдиний регіональний блок із повним членством. Її попередня назва була “запрошена міжнародна організація”.

Моді у своєму вступному слові на саміті запросив голову Африканського союзу Азалі Ассумані зайняти місце за столом лідерів G20 як постійного члена.

“Для мене честь вітати Африканський союз як постійного члена сім’ї G20. Це зміцнить G20, а також посилить голос Глобального Півдня”, – написав прем’єр Індії у Twitter.

Серед інших питань, які розглядатимуться на саміті, – збільшення кредитів багатосторонніми інституціями країнам, що розвиваються, реформа міжнародної боргової архітектури, регулювання криптовалют і вплив геополітики на продовольчу та енергетичну безпеку.

У 38-сторінковому проекті, який був розповсюджений серед членів, пункт “геополітична ситуація” залишився порожнім – що відображає глибокі розбіжності щодо війни в Україні – але 75 інших пунктів свідчать про широку згоду з таких питань, як криптовалюти і реформи багатосторонніх банків розвитку.

Раніше до складу G20 входили 19 країн і Європейський Союз, на частку яких припадало близько 85% світового ВВП, понад 75% світової торгівлі і близько двох третин світового населення.

Нагадаємо, Африканський Союз — міжурядова організація, що складається з 55 африканських країн.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube