Індія хоче змінити офіційну назву – учасникам G20 її вже неофіційно озвучили


10:0606.09.2023

Індія може змінити свою офіційну назву на Бхарат – слово, яке іменує країну мовою хінді. Про це пише The Guardian.

В Індії вирують спекуляції навколо чуток про плани відмовитися від офіційного використання англійської назви країни після того, як у державному запрошенні на саміт “Великої двадцятки” вона була названа Бхарат.

Уряд прем’єр-міністра Нарендри Моді працює над усуненням символів британського правління з міського ландшафту, політичних інституцій та підручників історії Індії, але це може стати найбільшим кроком.

Цими вихідними Індія приймає саміт G20, і світові лідери отримали запрошення на державну вечерю, яку влаштовує “президент Бхарата”.

Сам Моді зазвичай називає Індію Бхаратом – словом, що походить від стародавніх індуїстських писань, написаних на санскриті, і є однією з двох офіційних назв країни згідно з її конституцією.

Члени його індуїстської націоналістичної правлячої партії, Бхаратія Джаната партія (БДП), раніше виступали проти використання назви Індія, яка має коріння в західній античності і була нав’язана під час британського завоювання.

Уряд скликав спеціальну сесію парламенту на кінець місяця, але залишається небагатослівним щодо свого законодавчого порядку денного, але телеканал News18 повідомив, що неназвані урядові джерела повідомили йому, що законодавці від БДП запропонують спеціальну резолюцію, яка надасть перевагу назві Бхарат.

Чутки про цей план були зустрінуті як опозиційно, так і палкою підтримкою.

Шаші Тарур, представник опозиційної партії Конгресу, заявив на X, соціальній медіа-платформі, раніше відомій як Twitter: “Я сподіваюся, що уряд не буде настільки дурним, щоб повністю відмовитися від слова “Індія”.

“Ми повинні продовжувати використовувати обидва слова, а не відмовлятися від нашого права на назву, що має історичне значення, назву, яка визнана в усьому світі”.

Колишній гравець збірної з крикету Вірендер Сехваг (Virender Sehwag) заявив, що вітає перспективу зміни назви і закликав керівництво Індії з крикету почати використовувати назву “Bharat” на формі команди. Він написав: “Індія – це назва, яку дали нам британці, вже давно настав час повернути нашу оригінальну назву “Бхарат””.

Протягом десятиліть індійські уряди різних мастей намагалися знищити сліди британської колоніальної епохи, перейменовуючи дороги і навіть цілі міста. Цей процес активізувався за часів уряду Моді, який у публічних виступах наголошував на необхідності для Індії позбутися слідів “колоніального мислення”.

Його адміністрація відремонтувала будівлю парламенту в столиці, Нью-Делі, яка була спроектована британцями, щоб замінити споруди колоніальної епохи.

Минулого місяця уряд окреслив плани радикального перегляду кримінального кодексу Індії, що діяв до здобуття незалежності, з метою вилучення з нього посилань на британську монархію і те, що міністр внутрішніх справ Аміт Шах описав як “інші ознаки нашого рабства”.

Уряд Моді також видалив ісламські топоніми, запроваджені за часів імперії Великих Моголів, що передували британському правлінню, що, на думку критиків, свідчить про прагнення утвердити верховенство індуїстської релігії, яка становить більшість населення Індії.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube