Глава Євроради назвав можливі терміни прийому до ЄС нових членів


15:1528.08.2023

ЄС має бути готовим прийняти нових членів до 2030 року. Голова Євроради Шарль Мішель започаткує дебати про розширення, які домінуватимуть у дискусіях на високому рівні всередині блоку до кінця року.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Financial Times.

Як зазначає видання, війна Росії проти України відродила політику розширення ЄС, яка раніше знаходилася в комі. Брюссель зробив Україну, Молдову та Албанію країнами-кандидатами та спровокував серйозні внутрішні дебати про те, як блок зможе прийняти до восьми нових членів.

“Якщо ми хочемо, щоб нам довіряли, ми повинні говорити про терміни, – йдеться у підготовленій промові Мішеля. – Поки ми готуємо наступний стратегічний порядок денний ЄС, ми повинні поставити перед собою чітку мету. Ми з обох боків маємо бути готовими до розширення до 2030 року”.

За його словами, тепер необхідно розглядати розширення як одне із наших головних завдань. “І для ЄС, і для його майбутніх держав-членів”, – розповість Мішель на стратегічному форумі у Словенії перед аудиторією, до якої увійдуть лідери країн-кандидатів Молдови, Албанії, Північної Македонії, Чорногорії, Сербії та Боснії та Герцеговини.

Роль Мішеля як президента Євроради полягає в тому, щоб заохочувати та вмовляти 27 держав-членів прийти до консенсусу, і його смілива заява припускає, що він почув достатньо на нещодавніх самітах лідерів, щоб повірити, що це можливо. Лідери ЄС проведуть свою першу спеціальну дискусію на цю тему в Гранаді (Іспанія) на початку жовтня.

Читайте: Ми можемо стати першою історією успіху для Заходу після останніх хвиль розширення НАТО і ЄС, – Клімкін про повоєнну Україну© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube