Посол РФ в Данії виступив з заявою щодо F-16 для України. Його присоромили


07:1422.08.2023

Посол Росії у Копенгагені звинуватив Данію в ескалацівї через передачу Україні винищувачів F-16.

Про це повідомляє TV2.

Російський посол Володимир Барбін поскаржився на те, що передача Данією 19 винищувачів F-16 Україні нібито веде до ескалації “конфлікту”.

Він заявив, що позиція Данії з приводу того, що Україна сама має визначати умови миру, “штовхає Україну в прірву, а її населення прирікає на нові жертви”.

На заяву російського дипломата відреагував міністр оборони Данії Якоб Еллеманн-Йенсен. Він заявив, що рішення про надання винищувачів не можна розглядати як “ескалацію”, оскільки йдеться тільки про захист України.

“Представник країни, яка вторглася до мирного сусіда і вбиває мирних жителів, насмілюється сказати, що інші ескалують конфлікт, який вони могли б зупинити завтра, просто сказавши, що зараз ми йдемо у свою країну”, – заявив міністр.

Він також додав, що російському послу “має бути соромно”.

“Ми ставимо країну в кращу позицію, щоб вона могла себе захистити. Країну, яка зазнала нападу. Надання країні можливості захистити себе ніколи не може бути актом агресії”, – каже Еллеманн.

Загалом до України буде поставлено 19 літаків кількома партіями. Перша партія складається з шести літаків і, як очікується, приземлиться наприкінці року.

Про передачу літаків було оголошено в неділю ввечері, коли Володимир Зеленський приземлився на авіабазі “Скайдструп”. Тут український президент взяв участь у спільній прес-конференції разом з прем’єр-міністром Швеції Метте Фредеріксен.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube