Реабілітація, енергетика, розмінування, відбудова. Азербайджан розширює допомогу Україні


19:1410.08.2023

Заступник міністра внутрішніх справ України Богдан Драп’ятий провів зустріч з азербайджанською делегацією на чолі з послом Азербайджану в Україні Сеймуром Мардалієвим.

Про це повідомляє урядовий портал.

Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджану в Україні Сеймур Мардалієв заявив, що його країна повністю стоїть на стороні офіційного Києва і буде й надалі підтримувати нашу країну на фоні повномасштабного вторгнення рф.

«Хочемо висловити захоплення вашою стійкістю і мужністю у відсічі агресії рф. Саме тому ми вирішили збільшити розмір пакета допомоги Україні, зокрема і в питанні гуманітарного розмінування. Ми вже взяли на себе політичні зобов‘язання щодо допомоги Україні», – розповів Сеймур Мардалієв.

Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджану в Україні зазначив, що йдеться про чотири напрямки співпраці у яких офіційний Баку готовий допомогти Україні. Йдеться про медико-психологічну реабілітацію для українських дітей, які постраждали внаслідок вторгнення росії, реабілітацію військовослужбовців, надання допомоги в енергетичному секторі та післявоєнна відбудова України: «Ми обрали для нашого співробітництва місто Ірпінь, ми говоримо про відбудову інфраструктури міста. Концепція проекту передбачає відбудову архітектурного центру, спортивного комплексу, розбудову нового мистецького центру для дітей, надання медичного устаткування для госпіталю».

Окрім того, сторони обговорили організацію майбутніх тренінгів на території Азербайджану задля обміну досвідом у питанні гуманітарного розмінування.

«Азербайджан долучається до списку країн, які проводитимуть тренінги для українських спеціалістів у сфері розмінування. Наш досвід дуже цікавий для вас. Ми говоримо не лише про національні можливості, але й про міжнародні місії у яких був залучений Азербайджан», – зазначив Сеймур Мардалієв.

По завершенню зустрічі азербайджанська сторона анонсувала новий пакет допомоги Україні у який увійде машина для механізованого розмінування.

«Ми будемо продовжувати надавати вам усю необхідну допомогу. Наш Президент тримає ситуацію на контролі та постійно проводить перемовини з вашим Президентом Володимиром Зеленським», – резюмував Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджану в Україні.

Нагадаємо, раніше Україна та Азербайджан розшиили дозволи на перевезення вантажів у 2024 році© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube