В Казахстані хочуть заборонити російську військову символіку, а порушників – штрафувати (ВІДЕО)


09:0907.08.2023

У Казахстані можуть заборонити товари з військовою символікою російських окупантів, а саме латинські літери Z і V, написи “Армія Росії”, “Ввічливі люди”, а також атрибутику приватної військової компанії “Вагнер”. Коли заборону узаконять, порушників планують штрафувати, повідомляє FREEДОМ.

“Генпрокуратурою РК (Республіки Казахстан) у поточному році направлено пропозицію до уряду РК про законодавчу заборону та встановлення адміністративної відповідальності за виготовлення, зберігання, ввезення, перевезення та розповсюдження на території країни атрибутики, символіки, знаків, що використовуються сторонами, які протистоять у збройних конфліктах, у військових чи інших насильницьких діях проти суверенітету і політичного режиму іншої держави”, — повідомив прокурор відділу захисту суспільних інтересів прокуратури Семея Куат Бапі.

Щоб заборона запрацювала, а її порушники понесли відповідальність, необхідно впровадити відповідні законодавчі зміни. Швидкість юридичних процесів залежить від політичної волі керівництва республіки, вважають експерти.

“Пропозицію направлено до уряду Казахстану. Надалі, після розгляду урядом, вона має надійти до парламенту Казахстану, а потім на підпис президенту Республіки Касиму-Жомарту Токаєву. Тобто, поки ось ці всі процедури не пройдуть, всі ці пропозиції залишаються поки що пропозиціями, не мають під собою якоїсь законодавчої основи”, — пояснив керівник опозиційного інтернет-медіа БАСЕ Айдос Садиков.

Поки табу на символіку окупантів не узаконили, підприємців готують до нововведення, проводять із ними роз’яснювальні бесіди.

“До ухвалення відповідних поправок, з метою недопущення притягнення підприємців до адміністративної відповідальності… провели роз’яснювальну роботу щодо недопущення поширення через торговельні мережі етнополітизованої символіки”, — йдеться в повідомленні Національної палати підприємців Республіки Казахстан “Атамекен”.

Через майже півтора року повномасштабної війни Росії проти України влада Казахстану продовжує прикриватися нейтральністю, паралельно торгуючи з країною-агресором і допомагаючи їй обходити західні санкції. Через це Астана опинилася під загрозою вторинних економічних обмежень. А тому майбутня заборона російської символіки — це не тільки крок до забезпечення національної безпеки, а й, імовірно, спроба відновити позитивний імідж країни.

“Це орієнтоване, звісно, на зовнішнє споживання, на те, що країни Заходу, насамперед американці, англійці, французи, помітять, що в Казахстані йде якийсь рух у цей бік, у бік протистояння з Росією, заборони її символіки. Вони хочуть у такий спосіб трохи нівелювати ситуацію, яка зараз складається, тому що проти Казахстану, Киргизстану та інших країн Центральної Азії американці та західні європейці планують ввести санкції за допомогу Росії в обході санкцій”, — зауважив Айдос Садиков.

Крім України, повністю заборонили або обмежили демонстрацію неофіційних символів російської окупаційної армії в Литві, Латвії, Естонії, Польщі, Молдові, а також у Німеччині. Казахстан може стати першою азійською державою, в якій запрацює таке табу.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube