Джордж Клуні закликав знищити ПВК Вагнер


15:1119.07.2023

Голівудський актор Джордж Клуні, який є співпрезидентом фонду The Sentry, який бореться зі спонсорами збройних конфліктів в Африці, закликав західні країни об’єднатися, щоб ліквідувати ПВК Вагнер. Про це він написав у колонці для журналу The Economist, пише Кореспондент.

За його словами, Вагнер був однією з найуспішніших зовнішньополітичних ініціатив Росії за останнє десятиліття.

Група дозволила РФ розширити свій вплив на нестабільні держави, особливо в Африці, просуваючи свої економічні інтереси, часто насильницькими методами. Група активно діяла у Центральноафриканській Республіці, там бойовики створили інструкцію з захоплення уряду, використовуючи просту операцію: захист режиму в обмін на корисні копалини.

Таким чином Вагнер приватизував мінеральні багатства країни, отримавши плату у вигляді золота та діамантів.

Крім того він зазначив, що стратегія Вагнера полягала в тому, щоб “не залишати слідів”, вбиваючи очевидців і вбиваючи цивільних, включаючи жінок і дітей.

“Співробітники фонду The Sentry опитали солдатів та ополченців, які перебували у підпорядкуванні Вагнера – вони розповіли, що їх вчили катувати: відрізати руки і ноги, виривати нігті, душити і спалювати людей живцем. Ця стратегія, що застосовувалася в різних формах у Лівії, Малі, Судані та інших країнах, відповідає інтересам Росії за декількома напрямками. Порівняно невелика кількість найманців дає змогу дешево розширити вплив країни, а російський уряд може заперечувати свою причетність”, – написав кінематографіст.

Джордж Клуні також назвав ПВК вірусом, який потрібно знищити. Для цього він запропонував світові посилити санкції проти юристів, фінансистів та інших людей, які співпрацюють із вагнерівцями.

“США, ЄС та інші союзники мають зосередитися на притягненні Вагнера до фінансової та юридичної відповідальності. Вони мають створити спеціальну коаліцію для ліквідації бізнес-імперії групи. Потрібно вводити санкції проти тих, хто підтримує Вагнера, включно з юристами та фінансистами. Міжнародне співтовариство має надати пріоритет судовому переслідуванню тих, хто несе найбільшу відповідальність за воєнні злочини та злочини проти людяності. Є багато нереалізованих обіцянок щодо тих, хто отримує вигоду з пограбувань Вагнера: від компаній, які володіють шахтами, до посередників у сусідніх державах, країнах Перської затоки та Росії”, – резюмував він.

Читайте: Актер Джордж Клуни объявил о завершении кинокарьеры© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube