Міністри G20 пересварилися через Україну


15:2218.07.2023

Дводенні переговори між економічними та фінансовими політиками країн “Великої двадцятки” завершаться у вівторок без спільної заяви через розбіжності між великими державами щодо війни в Україні, повідомляють індійські чиновники, які приймають зустріч.

Про це пише  Reuters.

Під час свого головування в G20 Індія сподівається досягти консенсусу щодо реформ багатосторонніх банків, глобального керівного принципу щодо криптовалют і прискорити вирішення боргових проблем вразливих країн, але російсько-український конфлікт кинув довгу тінь на світову дипломатію.

“Весь наш порядок денний просувається вперед і приймається всіма”, – заявив індійський урядовець, який побажав залишитися неназваним, в останній день переговорів у західному місті Гандінагар.

Більшість західних країн, включаючи США, Великобританію, Німеччину і Францію, наполягали на рішучому засудженні Росії і війни в Україні, в той час як Росія і її друг Китай виступали проти будь-якого такого кроку, додав чиновник.

Крім того, Індія, як приймаюча країна, не змогла підготувати остаточне комюніке, прийнятне для всіх членів, сказав чиновник, оскільки деякі країни наполягали на тому, щоб називати конфлікт війною, в той час як Росія називає свою кампанію, яка триває вже шістнадцятий місяць, “спеціальною військовою операцією”.

Індія зайняла переважно нейтральну позицію, відмовившись звинувачувати Росію у вторгненні і закликаючи до дипломатичного вирішення проблеми, а також збільшивши закупівлі нафти з Росії зі знижкою.

У суботу індійський чиновник заявив агентству Reuters, що посередництво у встановленні миру між Росією та Україною виходить за рамки компетенції G20, і такі зусилля найкраще докладати в рамках Організації Об’єднаних Націй та на двосторонніх переговорах.

Раніше цього тижня міністр фінансів США Джанет Єллен заявила, що підтримка України з боку Вашингтона є беззаперечною, і однією з основних цілей цього року є боротьба з намаганнями Росії уникнути санкцій.

Зустріч у західному штаті Гуджарат стала третьою фінансовою зустріччю G20 під час головування Індії. Індія не змогла підготувати спільну заяву з жодного з ключових напрямків, відколи вона перебрала на себе головування в G20 у грудні минулого року.

Деякі чиновники заявили, що гострота дискусії була меншою, ніж під час перших зустрічей у Бенгалуру в лютому, хоча країни залишалися твердими у своїх позиціях.

Наприкінці зустрічі в Бенгалуру відсутність консенсусу між членами G20 призвела до того, що Індія вдалася до випуску “резюме та підсумкового документа”, в якому просто підсумувала дводенні переговори і зазначила розбіжності.

Читайте: Про Україну, але без неї? Індія та Франція планують розробити план врегулювання війни Росії проти України , – Le Monde© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube