16 німецьких компаній постачали матеріали для виробництва російських ракет, які щодня атакують Україну


09:5816.07.2023

Ракети, які щодня вражають Україну, побудовані з використанням передових компонентів із Заходу.

Німеччина посідає третє місце в списку постачальників.

Про це повідомило в суботу, 15 липня, «Польське Радіо» з посиланням на портал Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ).

Російські ракети “попри всі санкції містять компоненти з Німеччини та інших країн-союзників” – зазначив Владислав Власюк, радник керівника Офісу Президента України Володимира Зеленського, який повідомив західним союзникам висновки Києва з цього питання. Згідно з цими даними, з моменту нападу на Україну у 2022 році росія подвоїла виробництво балістичних і крилатих ракет.

«Це стало можливим завдяки тому, що західні санкції проти Росії обходять через треті країни» – підкреслила українська сторона. За даними Києва, 81% компонентів, які нелегально потрапляють до Росії, походять зі США. На другому місці Швейцарія (8%), далі у списку Німеччина і Японія (по 3,5%). Компоненти з Німеччини росіяни використовують, зокрема, в крилатих ракетах Х-101 та ракетах “Іскандер”.

Загалом 16 німецьких компаній постачали матеріали для виробництва зброї. Експорт здійснюється переважно через Китай, а також через Центральну Азію, Кавказ або Туреччину. Серед іншого, таким чином до Росії може потрапити електроніка або пластмаса – найчастіше завдяки “лабіринту фейкових компаній” у проміжних країнах.

Ці повідомлення “не заперечуються” Берліном. Як підтвердили в німецькому зовнішньополітичному відомстві, повідомлення “українських колег про використання санкційних компонентів у російських ракетах сприймаються дуже серйозно”.

Норвезька консалтингова компанія з питань іноземних інвестицій Corisk вважає, що загальний обсяг російського імпорту вже повернувся до довоєнного рівня. За її даними, Німеччина є провідною країною з точки зору походження товарів, що постачаються до Росії в порушення санкцій, за нею слідують США і Франція.

Серед країн-транзитерів – Казахстан, Грузія, Вірменія, Білорусь, Киргизстан та інші країни Центральної Азії. 

З Німеччини, за даними Corisk, в основному постачаються великі позашляховики і вантажівки, а також машини, пластмаси, паливо і хімікати. Як підкреслив Власюк, ці цифри збігаються з даними України.

За даними FAZ, причиною такого великого “прихованого експорту” з Німеччини є те, що “німецька економіка є великою і тісно пов’язана з росією”. Вказується також на недостатню рішучість німецького уряду. Як зазначив Власюк, «Німеччина була однією з країн під час нещодавніх переговорів ЄС про посилення санкцій, яка особливо “вагалася” щодо запровадження нових санкцій проти третіх країн».

Як повідомляло Інше ТВ, Щонайменше 13 турецьких фірм постачали в Росію американську електроніку, потрібну для армії© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube