На саміті НАТО Німеччина буде наполягати на відстрочці вступу України – ЗМІ


22:5109.07.2023

На саміті НАТО, що відбуватиметься у Вільнюсі 11-12 липня, Німеччина наполягатиме на відстрочці вступу України, побоюючись, що це може призвести до війни Північноатлантичного альянсу з Росією.

Про це в неділю, 9 липня, повідомляється в The Telegraph, передає «Польське Радіо».

Як зазначається, джерело видання в НАТО поінформувало, що Німеччина використає саміт для того, щоби переконати інших членів організації зосередитися на гарантіях безпеки для України, а не на пропозиціях щодо членства країни в Альянсі.

«Берлін стримано ставиться до перспективи пропозиції (Україні, – ред.) негайного членства — йому потрібні процес і час для розробки гарантій, щоби фактично заблокувати це членство. Німеччина не хоче, аби президент РФ Володимир Путін потенційно випробував п’яту статтю Північноатлантичного договору», — пояснює газета, оскільки згідно з статтею 5 в разі збройного нападу на державу-члена НАТО інші країни-учасниці вважатимуть це нападом на всіх членів Альянсу і вживатимуть необхідних заходів для допомоги.

The Telegraph інформує, що подібно поводиться і президент США Джо Байден, який сказав, що хоче уникнути ситуації, коли б «ми всі воювали з Росією». Американський лідер підкреслив, що Україна «не готова» до членства в Північноатлантичному альянсі, і що «це займе деякий час».

У статті зазначається, що від радника з національної безпеки Джейка Саллівана також можна було почути: «Ми не хочемо розв’язувати Третю світову війну. Україна не приєднається до НАТО після цього саміту».

Як пише британське видання, політики з Німеччини та США приватно попереджали, що вступ України до НАТО може перетворити нинішній конфлікт на відкриту війну між НАТО та Росією.

Як повідомляло Інше ТВ, Німеччина виступила проти постачання касетних боєприпасів Україні© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube