Саміт НАТО у Вільнюсі: військові, ППО, винищувачі – які запобіжні заходи прийняті


18:0009.07.2023

На саміт НАТО у Вільнюс додатково відправлено 1000 військовослужбовців із 16 країн-членів альянсу, а також зенітні батареї та винищувачі, щоб забезпечити безпеку лідерів країн-членів НАТО на саміті, який пройде 11-12 липня лише за 32 кілометри від кордону з Білоруссю.

Про це пише ERR.ee, передає Інше ТВ.

На час саміту Німеччина розмістила у Литві 12 пускових установок ЗРК Patriot, які призначені для протидії балістичним ракетам, бойовим літакам та крилатим ракетам.

Іспанія відправила до Литви комплекси ППО NASAMS, Франція – самохідні гармати Caesar, Фінляндія, Данія та Франція – винищувачі, а Великобританія та Франція забезпечать захист від безпілотників.

Польща та Німеччина також направили до Литви спецназ з гелікоптерами, а низку інших країн – підрозділи хімічного, біологічного та радіаційного захисту.

За повідомленням кореспондента Reuters, вісім батарей Patriot було розгорнуто в районі аеропорту Вільнюса у напрямку Калінінграда, а ще дві – у бік Білорусі.

Литва цього літа втричі збільшила чисельність своїх прикордонних військ на кордоні з Білоруссю та Росією та залучила прикордонників із Латвії та Польщі. Ці країни також направили до Вільнюсу поліцейських.

“Ми готові до різних провокацій”, – сказав голова литовської прикордонної служби Рустамас Любаєвас.

На час саміту Литва також посилила прикордонний контроль на кордоні з Латвією та Польщею.

Як повідомляло Інше ТВ, Країни НАТО досі не визначились, що запропонувати Україні на саміті Альянсу, – WP© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube