В ЄС погодилася мобілізувати 500 млн. євро на виробництво боєприпасів для України


12:5007.07.2023

Європейський союз досяг тимчасової угоди, щоб пожвавити виробництво боєприпасів на підтримку України – про це заявила пресслужба Ради ЄС 7 липня.

Угоду уклали керівництво Ради, яку зараз очолює Іспанія, та представники Європейського парламенту на виконання Закону про підтримку виробництва боєприпасів (ASAP), пише Радіо Свобода.

«Узгоджений захід терміново мобілізує 500 мільйонів євро з бюджету ЄС (за поточними цінами), щоб підтримати нарощування потужностей для виробництва боєприпасів типу «земля-земля», артилерійських боєприпасів та ракет», – йдеться в повідомленні.

Цей крок втілить у життя третю частину плану, який узгодила Рада ЄС у березні 2023 року, аби забезпечити довгострокове постачання боєприпасів «на підтримку України і країн ЄС».

Як заявила міністерка оборони Іспанії Маргарита Роблес, угода «зміцнить і пришвидшить власне виробництво боєприпасів і ракет у Євросоюзі».

На початку червня Європейський парламент проголосував за збільшення виробництва боєприпасів на тлі продовження війни Росії проти України.

У березні стало відомо про рішення ЄС надати Україні значні обсяги боєприпасів. А у НАТО заявили, що збільшують виробництво артилерійських снарядів для ЗСУ.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube