Зеленський розповів про зустріч з директором ЦРУ і дав оцінку стосункам спецслужб


16:0003.07.2023

Реакція Володимира Путіна на збройне повстання “Вагнера” була “слабкою”, і російський президент втрачає контроль над власним народом, заявив президент України Володимир Зеленський в ексклюзивному інтерв’ю CNN.

Минулого місяця Путін зіткнувся з найбільшою загрозою своїй владі за останні два десятиліття, коли керівник воєнізованого угруповання “Вагнера” Євген Пригожин підняв короткочасне повстання, взявши під контроль військові об’єкти у двох російських містах і рушив у бік Москви, перш ніж погодився піти у відставку.

“Ми бачимо реакцію Путіна. Вона слабка”, – сказав Зеленський в інтерв’ю CNN в Одесі, записаному в неділю.

“По-перше, ми бачимо, що він не все контролює. Просування Вагнера вглиб Росії і захоплення певних регіонів показує, як легко це зробити. Путін не контролює ситуацію в регіонах”.

“Вся та вертикаль влади, яку він мав раніше, просто руйнується”.

Деякі росіяни підбадьорювали бійців “Вагнера”, коли Пригожин очолив безпрецедентний виклик владі Путіна. На відео, геолокалізованому і перевіреному CNN, видно, як натовп радісно вітав автомобіль ватажка “Вагнера”, коли він виїжджав з південного міста Ростов-на-Дону 24 червня.

Зеленський заявив, що звіти української розвідки свідчать про те, що Кремль вимірює підтримку Пригожина, і стверджував, що половина Росії підтримує ватажка “Вагнера” і заколот воєнізованого угруповання.

Інтерв’ю із Зеленським з’явилося у критичний момент – не лише після невдалого повстання Пригожина, але й через кілька тижнів після того, як Україна почала повільно відвойовувати окуповану Росією територію.

Ці зусилля перебувають під пильною увагою західних союзників, і в суботу американський чиновник повідомив CNN, що голова Центрального розвідувального управління США (ЦРУ) Білл Бернс нещодавно відвідав Київ і зустрівся із Зеленським та представниками української розвідки.

Зеленський сказав CNN, що він був “здивований”, побачивши, що про його зустріч з Бернсом повідомили в ЗМІ. “Моє спілкування з главою ЦРУ завжди має бути за лаштунками, – сказав він. “Ми обговорюємо важливі речі – що потрібно Україні, і як Україна готова діяти”.

Бернс, ветеран дипломатії, став довіреним співрозмовником у Києві і здійснив кілька поїздок в Україну під час війни.

“У нас немає ніяких секретів від ЦРУ, тому що у нас хороші відносини, і наші спецслужби спілкуються між собою”, – сказав Зеленський.

“Ситуація досить проста. У нас хороші стосунки з керівником ЦРУ, і ми спілкуємося. Я розповів йому про всі важливі речі, пов’язані з полем бою, які нам потрібні”.

Бернс приїжджав до Києва до заколоту Пригожина, який не був темою для обговорення, заявив американський чиновник в інтерв’ю CNN.

Виступаючи на прес-конференції в Києві в суботу, Зеленський заявив, що повстання Пригожина “сильно вплинуло на російську міць на полі бою” і може бути корисним для контрнаступу України.

Хоча зусилля Києва зосереджені на відвоюванні територій на півдні та сході України, Зеленський сказав, що його кінцевою метою є звільнення Криму, півострова, анексованого Росією у 2014 році з порушенням міжнародного права.

“Ми не можемо уявити Україну без Криму. І поки Крим перебуває під російською окупацією, це означає лише одне: війна ще не закінчилася”, – сказав він.

Відповідаючи на запитання, чи існує якийсь сценарій, за яким може бути мир без Криму, Зеленський сказав: “Це не буде перемогою: “Тоді це не буде перемогою”.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube