Євросоюз і надалі посилюватиме тиск на росію, щоб послабити її спроможність продовжувати агресію проти України, – резолюція


08:0130.06.2023

Глави держав та урядів ЄС, які в четвер розпочали у Брюсселі зустріч в форматі Європейської Ради, прийняли резолюцію по Україні, в якій висловили намір надалі посилювати тиск на Росію з метою послабити її спроможність продовжувати агресію проти України.

Як повідомляє Укрінформ, повний текст резолюції оприлюднений на сайті Європейської Ради.

«Європейська Рада обговорила зусилля з подальшого посилення тиску на Росію з метою послабити її спроможність продовжувати агресивну війну, включаючи через застосування санкцій, їх повної та ефективної імплементації, та запобігання їх обминанню. У цьому контексті, вона (Європейська Рада – ред.) вітає ухвалення 11-го пакету санкцій. Європейська рада закликає законодавчі органи швидко завершити роботу над запропонованою Директивою (регуляторним документом – ред.) із застосування кримінальних проваджень та стягнень за порушення обмежувальних заходів Європейського Союзу», – йдеться у документі.

Водночас, Європейська Рада засудила протиправні дії Росії та її поплічника, – Білорусі, що спрямовані проти мирного населення України.

«Європейська Рада рішуче засуджує російську протиправну депортацію або переведення до Росії та до Білорусі українських дітей та інших цивільних людей. Вона закликає Російську Федерацію і Білорусь негайно забезпечити їх (дітей) безпечне повернення», – наголошується в резолюції.

Водночас, європейські лідери засудили триваючу допомогу російській агресії, що надходить від білорусі та Ірану.

“Білорусь має припинити дозвіл російським збройним силам використовувати власну територію, включаючи розгортання тактичної ядерної зброї. Іран має припинити постачання для Росії дронів”, – йдеться у документі.

В ухвалені резолюції Європейська рада окремо наголосила, що підтверджує свої зобовязання із посилання допомоги переміщеним особам, як в Україні, так і в Європейському Союзі, включаючи надання адекватної та гнучкої фінансової допомоги для країн-членів, на які лягає головний тягар витрат на медичне обслуговування, освіту та проживання біженців.

Як повідомляло Інше ТВ, «Настав час посилити єдність у Європі – зокрема, початком переговорів про членство України в Євросоюзі» – звернення Зеленського (ВІДЕО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube