Україна подає позов проти Ірану через збитий літак МАУ


20:4529.06.2023

Україна та інші учасники міжнародної координаційної групи подасть позов до Міжнародного суду ООН проти Ірану. Позов стосуватиметься збитого у 2020 році літака авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України”.

Про це повідомив спікер Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко у Facebook.

“Україна та інші учасники міжнародної координаційної групи подають до Міжнародного суду ООН позов проти Ірану за збиття літака рейсу PS752”, – написав Ніколенко.

У заяві сказано, що члени Міжнародної групи з координації допомоги жертвам рейсу PS752, що представляють Канаду, Швецію, Україну та Сполучене Королівство та Іран не дійшли згоди щодо організації арбітражу відповідно до статті 14 Конвенції про боротьбу з незаконними актами, спрямованими проти безпеки цивільної авіації.

У зв’язку з цим Координаційна група планує продовжувати колективні зусилля, та забезпечити притягнення Ірану до відповідальності за збиття рейсу PS752 авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України”.

Нагадаємо, 8 січня 2020 року літак авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України” був збитий іранськими військовими над Тегераном. Жертвами катастрофи стали 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, зокрема громадяни України.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube