Російська влада заявила, що передала під «попередню опіку» майже 1,2 тисячі українських дітей – росЗМІ


07:3329.06.2023

Влада країни-агресора передала під “попередню опіку” 1184 дитини з України.

Про це йдеться у звіті про діяльність уряду Ростовської області за 2022 рік, пишуть “Важные истории” 28 червня. Це втричі більше, ніж влада РФ заявляла публічно, інформує «Гордон».

У документі йдеться, що під попередню опіку було передано дітей, які прибули “без законних представників із територій Донбасу та України”.

Із цього формулювання незрозумілий статус цих дітей, зазначає видання. Це можуть бути діти-сироти, які жили у дитбудинках на окупованих територіях, або втратили батьків під час бойових дій. У цю цифру могли потрапити діти, які виїхали до Росії з іншими родичами, а їхні батьки залишилися на окупованих територіях. Також у даних може бути враховано вихованців дитячих закладів, яких масово вивезли в Росію – зазвичай опіку над ними оформляє директор установи.

Імовірно, не всі зі 1184 дітей залишилися в Ростовській області, оскільки у звіті міносвіти йдеться, що 2022 року в цьому регіоні під попередню опіку віддали 534 дитини. Це вдвічі менше, ніж стверджує уряд Ростовської області. Найімовірніше, решта дітей вирушила в інші регіони.

“Важные истории” встановили за відкритими джерелами місцеперебування 290 дітей з України у 23 регіонах Росії. За даними видання, найбільше дітей – 47 осіб – перебувають у Новосибірській області. Щонайменше 30 дітей опинилися в сім’ях Московської області, 25 – у Калузькій, 24 – у Нижньогородській, 21 – у Ямало-Ненецькому автономному окрузі, 20 – у Ленінградській області. У решту регіонів вивезли менше ніж 20 дітей.

Наприкінці 2022 року уповноважена з прав дитини у Росії Марія Львова-Бєлова заявила, що у сім’ї було влаштовано 380 дітей, вивезених із територій України. Те саме число вона повторювала й у березні, і у квітні, і в червні 2023 року.

Як повідомляло Інше ТВ, Росія могла депортувати з України 200-300 тисяч дітей – Герасимчук© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube