У Швейцарії з’ясували, як її бронеавтомобілі Eagle опинились в Україні


09:2822.06.2023

У Швейцарії зʼясували, яким чином броньовані автомобілі Eagle, розроблені швейцарським підприємством MOWAG, опинилися в Україні.

Їх без погодження з владою Швейцарії передала німецька компанія.

Про це пише швейцарська газета Neue Zurcher Zeitung. Такого висновку у результаті розслідування дійшов Державний секретаріат Швейцарії з економічних питань (SECO), передає OBOZREVATEL.

Встановлено, що у 1990-х зі Швейцарії до Данії було експортовано 36 машин Eagle I. Вже у 2013-му Данія за згодою Швейцарії передала 27 машин приватній німецькій компанії.

“Ця компанія взяла на себе зобов’язання в декларації про нереекспорт не передавати 27 Eagle I третім особам за кордоном без попередньої письмової згоди Швейцарії”, – сказано в повідомленні.

Однак німецька компанія не дотрималася обіцянки та реекспортувала 11 цих бронеавтомобілів в Україну. Це було зроблено з дозволу німецьких органів експортного контролю – там вирішили, що на цю техніку не поширюється декларація про нереекспорт, бо з неї були зняті захисні чохли й броньовані вікна.

В SECO зазначили, що декларацію порушила не влада ФРН, а колишній директор приватної компанії, тож саме він сам несе відповідальність за наслідки. Компанія більше не зможе отримувати дозволи на експорт військової техніки зі Швейцарії “з огляду на високий ризик передання цієї техніки небажаному кінцевому одержувачу”.

Як повідомляло Інше ТВ, тиждень тому Президент України Володимир Зеленський звернувся до парламенту Швейцарії і назвав “життєво важливим” дозвіл на реекспорт зброї в Україну.



© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube