Блінкен прибув до Китаю, Байден хоче зустрітися з Сі Цзіньпіном (ФОТО)


06:2018.06.2023

У неділю 18 червня держсекретар США Ентоні Блінкен прибув до Пекіна з офіційним візитом. Таким чином, він став першим високопоставленим американським дипломатом, який відвідав Китай за останні п’ять років.

Про це повідомляє Reuters.

Державний секретар США Ентоні Блінкен прибув до Пекіна в неділю, ставши першим високопоставленим американським дипломатом, який відвідав Китай за останні п’ять років, на тлі заморожених двосторонніх відносин і туманних перспектив для будь-якого прориву в довгому списку суперечок між двома найбільшими економіками світу.

Блінкен прибув до Китаю, Байден хоче зустрітися з Сі Цзіньпіном (ФОТО) 1
Блінкен прибув до Китаю, Байден хоче зустрітися з Сі Цзіньпіном (ФОТО) 5
Блінкен прибув до Китаю, Байден хоче зустрітися з Сі Цзіньпіном (ФОТО) 3
Блінкен прибув до Китаю, Байден хоче зустрітися з Сі Цзіньпіном (ФОТО) 6

Відклавши лютневу поїздку після того, як над повітряним простором США пролетіла підозрювана китайська шпигунська куля, Блінкен є найвищим урядовцем США, який відвідав Китай з моменту вступу на посаду президента Джо Байдена в січні 2021 року.

Очікується, що під час свого перебування в Китаї до понеділка він зустрінеться з міністром закордонних справ Цинь Ганом, провідним китайським дипломатом Ван І і, можливо, президентом Сі Цзіньпіном, прагнучи встановити відкриті і міцні канали зв’язку, щоб гарантувати, що стратегічне суперництво між двома країнами не переросте в конфлікт.

Очікується, що візит Блінкена прокладе шлях для більшої кількості двосторонніх зустрічей у найближчі місяці, в тому числі можливих візитів міністра фінансів Джанет Єллен і міністра торгівлі Джини Раймондо. Він також може підготувати підґрунтя для зустрічей Сі і Байдена на багатосторонніх самітах пізніше цього року.

Байден заявив у суботу, що сподівається зустрітися з президентом Сі в найближчі кілька місяців.

Листопадова зустріч двох лідерів на індонезійському острові Балі ненадовго послабила побоювання щодо нової холодної війни, але після польоту ймовірної китайської шпигунської повітряної кулі над Сполученими Штатами спілкування на високому рівні було рідкісним.

Решта світу уважно стежитиме за поїздкою Блінкена, оскільки будь-яка ескалація між наддержавами може мати глобальні наслідки для всього – від фінансових ринків до торговельних шляхів і практик та глобальних ланцюгів поставок.

“Обидві сторони визнають, що нам потрібні канали зв’язку на вищому рівні”, – заявив журналістам високопоставлений представник Державного департаменту під час зупинки на дозаправці в Токіо на шляху до Пекіна.

“Ми перебуваємо на важливому етапі у відносинах, коли, на мою думку, важливо зменшити ризик прорахунків, або, як часто кажуть наші китайські друзі, зупинити низхідну спіраль у відносинах”, – сказав чиновник.

Зв’язки між країнами погіршилися в усіх сферах, що викликає занепокоєння, що одного дня вони можуть зіткнутися у військовому плані через самокерований острів Тайвань, який Китай вважає своєю територіальною приналежністю. Вони також мають розбіжності з різних питань, починаючи від торгівлі, зусиль США, спрямованих на стримування китайської напівпровідникової промисловості, і закінчуючи дотриманням Пекіном прав людини.

Особливо тривожним для сусідів Китаю є його небажання брати участь у регулярних військових переговорах з Вашингтоном, незважаючи на неодноразові спроби США.

Виступаючи на прес-конференції в п’ятницю перед відльотом до Пекіна, Блінкен заявив, що його поїздка має три основні цілі: Створення механізмів для врегулювання кризи, просування інтересів США і союзників і пряма розмова про пов’язані з цим проблеми, а також вивчення сфер потенційного співробітництва.

“Якщо ми хочемо переконатися, як ми це робимо, що конкуренція, яку ми маємо з Китаєм, не переростає в конфлікт, то починати треба з комунікації”, – сказав Блінкен. Він також повідомив, що підніматиме питання громадян США, затриманих у Китаї за звинуваченнями, які Вашингтон вважає політично вмотивованими.

Серед тем, які, ймовірно, будуть обговорюватися, – потенційне збільшення комерційних рейсів між двома країнами, сказав американський чиновник, назвавши це кроком, який сприятиме налагодженню зв’язків між людьми, хоча чиновник не прогнозує жодного прогресу в цьому питанні.

Тим не менш, американські чиновники на брифінгу, присвяченому цій поїздці на початку тижня, применшили будь-які очікування щодо значного прогресу. Хоча головною метою візиту Блінкена будуть “відверті, прямі і конструктивні” дискусії, за словами посадовців, прориву в жодному з основних питань, включно з потоком прекурсорів фентанілу і американцями, затриманими в Китаї, не очікується.

За словами американських чиновників, китайська сторона неохоче йде на співпрацю в цьому питанні.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube