Справу Фірташа розглянуть з початку – він виграв суд про екстрадицію до США


20:3316.06.2023

Вищий земельний суд Відня ухвалив рішення на користь українського бізнесмена Дмитра Фірташа у справі про екстрадицію до США, санкціонувавши повторний розгляд цього питання.

Про це йдеться у пресрелізі суду, який цитують австрійські медіа, пише Ліга.

Рішення суду означає, що справу про екстрадицію доведеться розглядати заново, що може затягнутися на роки.

США підозрюють Фірташа у наданні $18,5 млн хабаря індійським чиновникам за отримання дозволу на розробку родовищ титану в індійському штаті Андхра-Прадеш. Титанову продукцію згодом планували продавати компанії Boeing – одному з найбільших у світі виробників авіаційної техніки.

Фірташ заперечує всі звинувачення.

У 2014 році Фірташа заарештували у Відні за запитом США. До 2019 року мільярдер пройшов всі інстанції судової влади в Австрії, зазнавши невдачі у спробі домогтися заборони на екстрадицію.

У липні 2019 року міністр юстиції Австрії дозволив видати Фірташа американській владі, але негайної екстрадиції не відбулося.

Причиною став запит захисту про повторний розгляд справи, у відповідь на який окружний суддя у кримінальних справах Відня ухвалив рішення про призупинення видачі.

Сторона захисту намагається довести “політичний” підтекст правового переслідування Фірташа у США.

16 березня 2022 року Земельний суд Відня у кримінальних справах відмовив Фірташу у повторному розгляді справи, але він подав апеляцію, яка виявилась успішною.

15 травня 2023 року Фірташ отримав підозру від Служби безпеки України та Бюро економічної безпеки. Слідство інкримінує йому створення газової схеми, яка нібито завдала збитків бюджету країни на 18 млрд грн.

Група компаній Group DF вважає кримінальну справу проти Фірташа і його топменеджерів тиском на бізнес.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube