Німеччина визнала Росію найбільшою загрозою


18:2114.06.2023

Росія становить найбільшу загрозу для миру та безпеки на всьому євроатлантичному просторі. Про це йдеться в ухваленій стратегії національної безпеки ФРГ, оприлюдненій у середу, 14 червня, пише Кореспондент.

Агресивна війна Росії проти України є порушенням міжнародного права та європейського безпекового порядку. Сьогоднішня Росія є найбільшою загрозою для миру та безпеки в євроатлантичному регіоні в осяжному майбутньому, – вказано у документі, який є першим подібним у історії Німеччини.

Під час презентації стратегії канцлер Олаф Шольц заявив, що війна Росії проти України “кидає фундаментальний виклик європейському безпековому порядку”, саме тому так важливо підтримати Україну.

У Берліні вважають, що ця війна стала “кричущим порушенням Статуту ООН та загальної європейської системи безпеки” та “епохальним переломним моментом”, адже Кремль прагне “зруйнувати державний суверенітет, територіальну цілісність, культурну ідентичність та політичне існування мирного сусіда” та просуває “політику сфер впливу”.

У стратегії вказано, що Росія нарощує звичайні та ядерні озброєння і “тим самим загрожує стратегічній стабільності”.

“Вона методично намагається дестабілізувати демократичні суспільства в Європі, послабити ЄС та НАТО і на світовому рівні проводить засновану на інтересах політику, спрямовану проти прав людини та народів”, – йдеться у документі.

Зазначено, що “ні Німеччина, ні НАТО не шукають конфронтації з Росією”. “Однак ми в альянсі будь-коли готові і в змозі захищати суверенітет і свободу, як нашу, так і наших союзників”, – наголошується у стратегії.

При цьому Берлін “робить ставку на збереження гідних довіри політичних і військових каналів зв’язку у відносинах НАТО і Росії з метою скорочення стратегічних ризиків і сприяння прозорості”.

“Ми залишаємося відкритими щодо взаємних заходів щодо підтримки транспарентності, як тільки для цього з’являться умови. Ми робимо ставку на практичні інструменти з контролю над озброєннями та формування довіри у військовій сфері під егідою ОБСЄ”, – наголошується в документі.

Читайте: Німеччина передала Миколаївщині мобільну водоочисну станцію (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube