Пентагон надасть Україні додаткові бронемашини замість підбитих під час наступу


12:5013.06.2023

Сполучені Штати надають Україні додаткову військову допомогу на суму до 325 мільйонів доларів.

Про це повідомив “Голосу Америки” представник американського оборонного відомства.

Очікується, що пакет допомоги включатиме бронемашини “Страйкер” і “Бредлі”, які можуть замінити пошкоджені і знищені в ході українського контрнаступу, що триває в даний час, за словами двох чиновників Міністерства оборони, які розмовляли з “Голосом Америки” на умовах анонімності напередодні очікуваного оприлюднення пакету допомоги у вівторок.

За словами посадовців, остання допомога також включає боєприпаси для національних передових зенітно-ракетних комплексів (NASAMS), а також більше ракет для українських високомобільних артилерійських ракетних комплексів (HIMARS).

Оголошення про надання допомоги з’явилося на тлі повідомлень про те, що за останні дні Україна втратила більше десятка бойових машин піхоти “Бредлі”, що підкреслює військові витрати на нинішній контрнаступ.

“Ці найкращі системи, якими б хорошими вони не були, є вразливими і потребують заміни, тому це нагадування про те, що ця допомога не є одноразовою. Це має тривати в довгостроковій перспективі”, – сказав Бредлі Боумен, старший директор Центру військової і політичної могутності вашингтонського Фонду захисту демократій (Foundation for Defense of Democracies).

Після оприлюднення останній пакет допомоги стане 40-м санкціонованим президентом скороченням військової техніки зі складів Міністерства оборони з моменту вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.

Міністр оборони Ллойд Остін цього тижня вирушає до Брюсселя на зустріч міністрів оборони країн-членів НАТО, де підтримка України буде одним з головних пріоритетів.

Під час свого перебування в Брюсселі Остін проведе ще одне засідання Контактної групи з питань оборони України, щоб обговорити, як західні союзники можуть краще підтримати українських військових тепер, коли розпочався новий контрнаступ, за словами офіційних осіб.

Лідери оборонних відомств також продовжать узгоджувати плани щодо тренувань українських пілотів на винищувачах F-16, додали посадовці.

США пообіцяли надати Україні понад 39 мільярдів доларів допомоги у сфері безпеки з моменту вторгнення Росії, хоча Пентагон продовжує працювати над усуненням бухгалтерської помилки, яка завищила суму допомоги, що надходить до Києва.

Під час підрахунку вартості пакету допомоги Міністерство оборони враховувало витрати, понесені на заміну озброєнь, наданих Україні, в той час як слід було підраховувати вартість фактично надісланих систем, повідомили “Голосу Америки” чиновники.

Очікується, що ця помилка виллється в мільярди додаткових доларів, які будуть доступні для надання більшої допомоги Україні, за словами чиновників.

У п’ятницю Пентагон оголосив, що надає Україні додатково 2,1 мільярда доларів довгострокової допомоги у вигляді озброєнь, в тому числі більше боєприпасів для ракетних батарей Patriot і невеликих дронів Puma, що запускаються вручну.

На відміну від негайної допомоги Україні зі складів Пентагону через президентське рішення про скорочення озброєнь, ця допомога надається в рамках Ініціативи сприяння безпеці України і має бути витрачена на майбутні потреби України у сфері безпеки.

На початку цього року Москва розпочала новий наступ в Україні, який зупинився, а президент України Володимир Зеленський нещодавно підтвердив, що розпочався масований контрнаступ Києва.

Високопоставлений військовий чиновник у розмові з “Голосом Америки” на умовах анонімності, щоб обговорити питання безпеки, сказав, що український контрнаступ, ймовірно, не буде “таким драматичним”, як дехто очікує, але все ж таки буде здійснюватися “свідомо і ефективно”, спрямований на те, щоб позбавити Росію можливості контролювати свою оборону всередині України.

Російські війська вже кілька місяців інтенсивно укріплюють свої позиції в Україні, що робить контрнаступ Києва ще більш складним для здійснення.

“Наступати важче, ніж оборонятися”, – сказав Боуман. Українці “окопалися, окопалися в російських військах з мінними полями перед ними. Це приблизно настільки складно, наскільки це може бути на війні”.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube