Президент Казахстану Токаєв назвав жартом заклик Лукашенка приєднатися до союзу з РФ


16:1629.05.2023

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв назвав “жартом” пропозицію білоруського диктатора Олександра Лукашенка вступити в “союзну державу” з Росією. Токаєв заявив, що Казахстану не потрібна ядерна зброя. Відео висловлювання президента країни розповсюдили російські пропагандистські ресурси.

Про це повідомляє Ліга.

“Днями президент Білорусі Лукашенко запропонував Казахстану вступити в союзну державу. Я оцінив його жарт. Я думаю, що необхідності в цьому немає, оскільки існують інші інтеграційні об’єднання, насамперед Євразійський економічний союз”, – сказав Токаєв, наголосивши на слові “економічний”.

“Що стосується ядерної зброї, вона нам не потрібна, оскільки ми приєдналися до договору щодо нерозповсюдження ядерної зброї, договору про заборону випробувань ядерної зброї та залишаємося вірними зобов’язанням у межах цих міжнародних документів”, – додав він.

Нагадаємо, перед тим президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв заявив, що Росія та Білорусь є “одною державою”, у яких “навіть ядерна зброя одна на двох”. Про це він сказав, виступаючи на Євразійському економічному форумі у Москві, цитує його Радіо Свобода.

За його словами, “союзна держава” Білорусі та Росії передбачає “інтеграцію за формулою дві країни — одна держава”.

“Є ще один делікатний момент, який потрібно враховувати. Це наявність у рамках Євразійського економічного союзу Союзної держави в особі Білорусі та Росії. Тобто в політичній історії створено прецедент — створення держави за формулою “дві країни — одна держава” з єдиним політичним, юридичним, військовим, економічним, валютним, культурним, гуманітарним простором, з єдиним урядом і парламентом. Я перепрошую, навіть ядерна зброя — одна на двох”, — заявив Токаєв.

Він зазначив, що водночас інші країни ЄАЕС “перебувають на інших позиціях”.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube