Що відбувається в Білгородській області та як реагує Росія


15:3622.05.2023

Бій у Бєлгородській області – наймасштабніше з початку війни вторгнення на територію РФ. Захоплено кілька російських сіл. Що відомо на цю годину, розповідає Можем объяснить.

Вранці в понеділок Бєлгородська область зазнала масованого обстрілу. Через кілька годин почали з’являтися повідомлення про проникнення диверсантів на територію Росії. Українські телеграм-канали опублікували відео, на якому український танк в’їжджає на КПП “Грайворон”, розташоване на кордоні. Бойові дії розгорнулися на території трьох населених пунктів: Глотове, Козинка і Гора-Поділ. Судячи з відео, російська армія застосувала бойову авіацію.

Акцію проводить “Російський добровольчий корпус”, який сам побічно підтвердив це у своїх соцмережах і на відео з бійцями, що входять у Брянську область. А українське міноборони повідомило про причетність до вилазки легіону “Свобода Росії”.

Z-пропагандисти і канали, пов’язані з міноборони РФ, кілька годин не могли визначитися з єдиною версією того, що сталося. Канал “Война с фейками” повідомив, що “можна з упевненістю говорити тільки про мінометний обстріл прикордонних селищ із боку ЗСУ”. А “Рыбарь” підтвердив, що на КПП у Бєлгородчині дійсно були бої. При цьому губернатор Гладков повідомив, що в регіон дійсно проникла українська ДРГ. Grey Zone (пов’язаний із ПВК “Вагнера”) зі свого боку уточнив, що на територію Росії в районі КПП “Грайворон” зайшов танк Т-72, а також бойові броньовані машини і вантажівка з піхотою – 2 одиниці HMMWV, Cougar і КрАЗ. При цьому саме міноборони РФ досі зберігає мовчання.

В атакованих районах Бєлгородської області розташоване сховище компонентів ядерної зброї РФ. Відомості про сховище стали доступні після публікації у відкритих джерелах даних із договору СНО-3.

Перший канал у випуску новин за 15:00 нічого не повідомив про вилазку диверсантів, звернув увагу “МО”. Замість цього російські пропагандисти розповіли про зустріч Володимира Путіна з главою Верховного суду, чергові успіхи на фронті та нараду уряду.

Щойно стало відомо, що Міноборони, ФСБ і Прикордонна служба доповіли Путіну про спробу прориву в Бєлгородську область українських диверсантів, повідомив Пєсков.

Мета української диверсії в Бєлгородській області – відволікання уваги від ситуації на бахмутському напрямку, зазначив він.

Російські сили ведуть роботу з витіснення української ДРГ із території РФ та її знищення, сил і засобів достатньо, додав прес-секретар президента РФ.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube