Голова ООН заявив, що настав час реформувати Раду Безпеки та Бреттон-Вудську систему


18:1021.05.2023

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив у неділю, що настав час реформувати як Раду Безпеки, так і Бреттон-Вудську систему, щоб привести їх у відповідність до “реалій сьогоднішнього світу”, пише Reuters, передає УНН.

Деталі

Виступаючи на пресконференції в Хіросімі, Японія, де проходила зустріч на вищому рівні G7, Гутерреш сказав, що обидва інститути відображають відносини сил 1945 року і потребують оновлення.

“Глобальна фінансова архітектура застаріла, стала нефункціональною та несправедливою”, – сказав він. “Перед обличчям економічних потрясінь, спричинених пандемією COVID-19 та російським вторгненням в Україні їм не вдалося виконати свою основну функцію глобальної безпекової мережі”.

Гутерреш також говорив про те, що, на його думку, на саміті G7 серед країн, що розвиваються, зростає усвідомлення того, що робиться недостатньо для реформування застарілих інститутів або “позбавлення розчарувань” Глобального Півдня.

Японія, яка приймає G7, спеціально запросила діячів так званого Глобального Півдня до Хіросіми для переговорів. Серед запрошених були прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді, президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва та президент Індонезії Джоко Відодо.

Читайте: У “кримінального бункерного дідуся” є 2 варіанти виходу, – Кислиця в ООН© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube