Український ексрозвідник розповів, чи причетний Путін до хвороби Лукашенка


08:0221.05.2023

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко вирішив відійти у тінь і скористався своїм нездужанням, щоб відсторонитися від Путіна.

Таку думку висловив колишній керівник Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж в ексклюзивному інтерв’ю ТСН.ua.

«У нього була реальна хвороба, але він її використав як фактор, що він не може брати участь в активних оборонних координаційних заходах. Він відійшов на деякий період у тінь, особливо в період, коли треба було вирішувати питання про якісь стратегічні зміни із задіянням самої Білорусі, її збройних сил. Лукашенко відійшов на другий план під виглядом хвороби», – пояснив експерт.

За словами Маломужа, білоруський диктатор навмисне продемонстрував, що навіть рухатися не може по Красній площі і змушений відвідувати у Білорусі медичні центри.

«Знаючи Лукашенка і ситуацію, яка там (у Білорусі), ніколи б він не показував, що відвідує медичний центр. Це демонстрація – Росії показує, що він хворий і недієздатний», – припускає ексрозвідник.

Водночас Микола Маломуж зауважив, що така гра із Кремлем може вилізти боком Лукашенкові, якого у Москві можуть списати та замінити на когось іншого, ще більш лояльного.

«Наприклад, секретаря Радбезу (Республіки Білорусь, – ред.), який вважається громадянином Білорусі, але повністю контрольований Росією і (також) є громадянином РФ. Так само міністр оборони, глава КДБ – блок на заміну є», – вважає колишній розвідник.

Саме тому, на думку Маломужа, Лукашенко намагається не перестаратися зі своєю хворобою.

«З одного боку Лукашенко хворіє і маніпулює, що він не може брати участь у підготовчих операціях щодо агресії, передаванні ядерної зброї. Він паузу робить. А з іншого боку – він бачить, що якщо буде дуже хворіти, його замінять на генералів, а він буде на тому світі», – резюмував експерт.

Нагадаємо, у Білорусі запевняють, що ядерну зброю з РФ до них не завезли – це була просто заява.

А також: Лукашенко вийшов на люди. Виглядає погано (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube