США наклали додаткові санкції на росію і запроваджують експортний контроль – заява Блінкена


08:0220.05.2023

У рамках нових зобов’язаннь, взяті під час саміту лідерів «Великої Сімки», США запроваджують нові санкції проти росії за її незаконну війну в Україні.

Про це йдеться в заяві Держсекретаря США Ентоні Блінкена від 19 травня, яку оприлюднило Посольство США в Україні, передає Інше ТВ.

«У координації з країнами «Великої Сімки», Австралією та іншими партнерами Сполучені Штати сьогодні запроваджують нові санкції проти Росії за її незаконну війну в Україні. Сьогоднішніми діями ми втілюємо нові зобов’язання, взяті під час саміту лідерів «Великої Сімки», і демонструємо нашу спільну рішучість притягнути Росію до відповідальності за її зростаючі звірства в Україні. Ці санкції також посилюють зобов’язання Сполучених Штатів та їх партнерів щодо вжиття заходів проти тих, хто допомагає Кремлю в Україні, обходячи наші санкції та заходи щодо забезпечення експортного контролю.

У рамках цих дій Держдепартамент накладає санкції на або визначає як заблоковане майно понад 200 юридичних і фізичних осіб, суден і літаків. Сьогоднішні дії включають занесення до санкційних списків об’єктів, дотичних до російської оборонної галузі та пов’язаних з нею матеріально-технічних, технологічних, металургійних та гірничодобувних секторів. Наші дії також включають занесення до санкційних списків юридичних та фізичних осіб, які беруть участь у розширенні майбутнього енерговиробництва та потужностей Росії. Ми продовжуємо переслідувати організації та осіб, які беруть участь у систематичній та незаконній депортації українських дітей, а також у крадіжці та транспортуванні вкраденого зерна з України.

Сьогоднішні дії також включають занесення до санкційних списків міжнародної мережі організацій, які займаються закупівлею компонентів для російської компанії, що виробляє безпілотники «Орлан», які російські війська зараз використовують у своїй незаконній війні проти України, а також представників встановленої Росією маріонеткової влади на частинах території України.

Ми вживаємо ці заходи у координації з подальшими санкціями, які сьогодні впроваджує Міністерство фінансів, та додатковими заходами щодо забезпечення експортного контролю, оголошеними Міністерством торгівлі. Сполучені Штати продовжуватимуть підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно», – йдеться в заяві Держсекретаря.

Як повідомляло Інше ТВ, G7 оголосила про плани обмежити торгівлю і використання російських алмазів© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube