Польська EuRoPol GAZ подала позов проти Газпрому


15:4619.05.2023

Польська компанія EuRoPol GAZ, яка володіє польською ділянкою газопроводу Ямал – Європа, подала позовну заяву до Стокгольмського арбітражу проти російської компанії Газпром на суму понад 1,4 мільярда доларів. Про це 18 травня повідомила радіостанція RMF24 з посиланням на польського віце-прем’єра та міністра з контролю за державними активами Яцека Сасіна, пише Кореспондент.

“EuRoPol GAZ, яка відповідає за транзит газу, подала до арбітражу позов проти Газпрому про відшкодування близько 850 мільйонів злотих (приблизно 220 мільйонів доларів) непогашеного боргу за транспортування газу”, – уточнив він.

Крім цього, EuRoPol GAZ має намір отримати від російської компанії ще понад 5 мільярдів злотих (приблизно 1,2 мільярда доларів) за втрачений прибуток.

За словами Сасіна, у 2010 році польська влада уклала невигідний договір з Газпромом у розрахунку на те, що російська фірма постачатиме газ до Європи за допомогою EuRoPol GAZ до 2045 року.

“На відміну від наших попередників ми ніколи не стояли перед росіянами на колінах. А наші попередники якимось дивним чином погоджувалися на ті умови, які нав’язували нам росіяни, і не бачили потреби у диверсифікації (поставок газу до Польщі)”, – наголосив віце-прем’єр.

Читайте: Бізнесмен зі Львова в обхід санкцій постачав до рф «Роллс-Ройси» та «Майбахи»  – його клієнти були з «Газпрому» та russia today (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube