Макрон чекає на вечерю Зеленського і вже заявив про геополітичний програш Путіна


22:1214.05.2023

Сьогодні президент України Володимир Зеленський відвідає Париж, щоб провести робочу вечерю зі своїм французьким колегою Еммануелем Макроном у Єлисейському палаці.

Про це повідомляє CNN.

“Цей обмін думками дасть їм змогу продовжити і поглибити діалог довіри після їхньої зустрічі 8 лютого в Парижі та регулярних телефонних обмінів відтоді”, – заявили у прес-службі французького лідера.

У заяві йдеться про те, що під час зустрічі Макрон підтвердить незмінну підтримку Франції та Європи у справі відновлення законних прав України та захисту її фундаментальних інтересів.

“Тому дискусія цього вечора буде зосереджена на підтримці, яку Франція продовжує надавати у відповідь на невідкладні військові та гуманітарні потреби України. Два президенти також обговорять довгострокові перспективи повернення миру в Європу, зокрема, на основі Мирного плану, запропонованого президентом Зеленським, який підтримує Франція”, – заявили в Єлисейському палаці.

Перед візитом Зеленського Макрон в інтерв’ю газеті L’Opinion встиг заявити, що РФ “геополітично вже програла” війну і тепер перетворюється на васальну державу Китаю.

Макрон вважає, що Росія фактично “увійшла до підпорядкування Китаю”, а також “втратила критично важливу для неї свободу рук у Балтійському морі” через те, що дії Кремля змусили Швецію і Фінляндію прийняти рішення про вступ до НАТО.

“Ще два роки тому таке й уявити було неможливо, а сьогодні це вже геополітична поразка”, – сказав він.

Він наголосив, що Росія не повинна виграти цю війну у військовому вимірі й що Європа має допомогти українцям і в підготовці контрнаступу, і в тому, щоб “підготувати питання щодо гарантій безпеки на переговорах, які неминуче відбудуться”.

“Архітектура європейської безпеки повинна буде повністю розповсюджена на Україну. Вона також має передбачати відсутність конфронтації з Росією та відновлення стійкого балансу сил. Але до цього поки що дуже далеко”, – сказав Макрон.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube