Литва теж хоче перейменувати Калінінград


17:0512.05.2023

Два депутати Сейму Литви звернулися до Державної комісії литовської мови (VLKK) щодо заміни назв Калінінградської області та міста Калінінград на Каралючюс.

Про це пише Kauno Diena.

Депутати-консерватори Вілюс Семешка та Пауле Кузьміцкене вважають, що нинішня назва належить до російського наративу і виникла під час агресивних дій Радянського Союзу під час Другої світової війни.

“Область Радянського Союзу була названа на честь старого революціонера-більшовика Михайла Калініна. Після смерті Калініна кілька міст були перейменовані на його честь. Одне з них – тоді Кенігсберг, нині Калінінград – зберегло цю назву досі”, – акцентували політики.

За словами Кузьміцкене, русифікація топоніміки регіону була спрямована на те, щоб показати його приналежність до Москви. На думку депутатів, в умовах війни в Україні необхідно переглянути назви і відмовитися від використання чужих литовській мові назв. “Настав час відмовитися від радянської спадщини і не забруднювати нашу державну мову іноземними словами. Ми солідарні з нашими польськими сусідами і закликаємо їх не використовувати штучні назви”, – сказала Семешка.

Цього тижня у Польщі набула чинності рекомендація перейменувати Калінінград, російський анклав між Польщею та Литвою, на “Крулевець”. Міністерство розвитку і технологій країни підкреслило, що таким чином Польща повертається до традиційних назв, пов’язаних з історією та культурною спадщиною. “Ми не хочемо русифікації в Польщі, тому вирішили перейменувати Калінінград і Калінінградську область на їхню рідну мову. Ці назви нав’язані нам і є штучними, не пов’язаними з нашою історією”, – заявив міністр розвитку і технологій Вальдемар Буда. У відповідь на це рішення Польщі речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що “це вже навіть не русофобія, ці процеси, що відбуваються в Польщі, – майже божевілля”.

Місто Кенігсберг виникло як замок німецького Кенігсберзького ордену, побудований в середині 13 століття в прусському сембському поселенні Тванкста. Поселення отримало назву Кунігсберг, пізніше Кіонігсберг (Королівський пагорб), на честь чеського короля Пржемисла II Отакара. Назва Караляучяус використовується з 16 століття в литовській літературі Малої та Великої Литви. У 1946 році Радянський Союз перейменував місто на Калінінград на честь Михайла Калініна, голови Президії Верховної Ради СРСР.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube