Польська прокуратура завела справу на Шредера – вивчають його роль у війні


22:3911.05.2023

Національна прокуратура Польщі розслідує роль ексканцлера Німеччини Герхарда Шредера у російському вторгненні в Україну. Про це повідомляє польська радіостанція RMF FM із посиланням на власні джерела.

Як повідомляють журналісти RMF FM, Національна прокуратура отримала повідомлення про можливе кримінальне правопорушення з боку Герхарда Шредера і включилася в розслідування, що триває. Його веде Мазовецький відділ Національної прокуратури з питань організованої злочинності та корупції.

Згідно з документами, отриманими слідством – німецький політик міг використовувати посади в російському енергетичному секторі для подальшого тиску на країни ЄС та Україну. Слідчі також з’ясовуватимуть, яку роль відігравала колишня канцлерка у підготовці до вторгнення.

У повідомленні зазначається, що незважаючи на початок вторгнення – Шредер не дистанціювався від Кремля і продовжував займати посади в російських енергетичних компаніях.

Кілька днів тому колишній німецький канцлер також відвідав прийом у російському посольстві в Берліні з нагоди річниці перемоги Радянського Союзу над Німеччиною у травні 1945 року.

Польські слідчі проводять розслідування у координації з українськими. Наразі вони вже опитали майже 2 000 свідків.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube