Україна отримає від Чехії два KUB та ракети. Питання літаків ще обговорюється


23:0010.05.2023

Чеська Республіка передасть Україні два зенітно-ракетні комплекси KUB та ракети.

Про це заявив сьогодні, 10 травня, президент Чехії Петр Павел в ефірі Чеського радіо Radiožurnál, пишуть České noviny, передає Інше ТВ.

За його словами, доречно також розглянути питання про передачу Україні чеських бойових літаків L-159. Він нагадав, що Чехія вже надала Україні близько сотні танків і стільки ж бойових броньованих машин.

За словами Павела, Україні також потрібні військово-повітряні сили, щоб підготуватися до вирішальної фази війни. Він нагадав, що західні країни досі неохоче надавали сучасні винищувачі, оскільки підготовка до їх використання займає багато часу, а також тому, що машини містять засекречені системи. Держави-союзники не хочуть, щоб ці апарати потрапили до рук росії. “Але я знаю, що переговори тривають, і давайте не будемо дивуватися, якщо Україна врешті-решт отримає кілька F-16, можливо, з частиною цього обладнання, яке буде демонтовано”.

На думку Павела, найважливіше для України – забезпечити достатню кількість бронетехніки та боєприпасів. “Це те, чого Україні не вистачає, тому що вирішальна частина битви буде проходити на землі”, – сказав він.

Він нагадав, що Україна вже отримала від Чехії близько 100 танків, стільки ж бронемашин і багато боєприпасів. Він зазначив, що зараз відбувається передача двох зенітно-ракетних комплексів КУБ з відносно великою кількістю ракет, які Україна може використовувати негайно, оскільки має солдатів, навчених роботі з цим типом техніки. Система KUB, яку через її зовнішній вигляд прозвали “три пальці смерті”, використовується для ураження літаків або гелікоптерів. В арсеналі чеської армії її мають замінити ракетні комплекси SPYDER з Ізраїлю.

За словами Павела, Чехія також може надавати боєприпаси не тільки з власних джерел, але й з третіх країн, в яких Чехія дуже активна. “Доречно подумати про те, чи могли б ми надати Україні наші літаки L-159 з певною перспективою і перспективою переозброєння, тому що навіть вони могли б суттєво допомогти Україні як літаки безпосередньої авіаційної підтримки в контрнаступі”, – додав він.

Як повідомляло Інше ТВ, Данілов про контрнаступ ЗСУ: остаточного плану ще немає, у роботі кілька варіантів© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube