Вторгнення Росії в Україну зробило світ менш стабільним: Японія веде переговори про відкриття офісу НАТО в Токіо


12:5010.05.2023

Японія веде переговори про відкриття офісу зв’язку НАТО, першого такого роду в Азії.

Про це заявив міністр закордонних справ країни Йосімаса Хаяші в інтерв’ю CNN у середу, підкресливши, що вторгнення Росії в Україну зробило світ менш стабільним, пише ZN.ua.

«Ми вже ведемо обговорення, але жодні деталі ще не визначені», – сказав глава МЗС Японії.

Він охарактеризував вторгнення Росії в Україну минулого року як подію з наслідками далеко за межами європейських кордонів, яка змусила Японію переглянути регіональну безпеку.

«Причина, чому ми це обговорюємо, полягає в тому, що після агресії Росії проти України світ став більш нестабільним. Те, що відбувається у Східній Європі, не обмежується питанням у Східній Європі, і це безпосередньо впливає на ситуацію тут, у Тихому океані. Ось чому співпраця між нами у Східній Азії та НАТО стає … дедалі важливішою», – додав  Хаяші.

Він додав, що Японія не є членом договору НАТО, але цей крок свідчить про те, що партнери блоку в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні «дуже стабільно співпрацюють» із НАТО.

НАТО має подібні офіси зв’язку в інших країнах, включаючи Україну та Відень. Офіс зв’язку в Японії дозволить проводити обговорення з партнерами НАТО з безпеки, такими, як Південна Корея, Австралія та Нова Зеландія, щодо геополітичних викликів, нових і руйнівних технологій і кіберзагроз.

Водночас минулого тижня речник НАТО сказав CNN, що не вдаватиметься в подробиці щодо плану відкрити офіс я Японії та додав, що НАТО і Японія «мають давню співпрацю».

Китай, який раніше застерігав від розширення НАТО в Азії, вже гнівно відреагував на чутки про можливе відкриття офісу Альянсу в Японії.

«Азія є перспективним краєм для співпраці та осередком мирного розвитку. Це не повинно бути платформою для тих, хто прагне до геополітичних боїв», — сказав речник МЗС Китаю Мао Нін на брифінгу минулого тижня.

Натомість  Хаяші підкреслив, що відкриття будь-якого офісу НАТО не має на меті надіслати повідомлення «яким-небудь конкретним країнам», однак назвав середовище безпеки в Азії «все більш і більш суворим та складним», вказавши на Китай як «найбільший виклик для Японії».

Він також заявив, що Японія стурбована діями Росії, яка є сусідом держави,  та загрозою ядерного випробування Північною Кореєю.

При цьому Хаяші применшив занепокоєння, що відкриття офісу НАТО в Токіо може ще більше розпалити напруженість.

«Ми нікого не ображаємо, ми захищаємося від будь-якого втручання і занепокоєння, а в деяких випадках і погроз», – сказав він.

Як повідомляло Інше ТВ, У НАТО створили групу координації моніторингу підводної інфраструктури© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube