Переговори щодо нових санкцій проти РФ можуть затягтися – ЗМІ


11:5210.05.2023

Країни-члени Європейського Союзу в середу, 10 травня, проведуть перше обговорення нових санкцій проти Росії. Однак переговори можуть затягтися, пише Кореспондент.

За словами одного дипломата, одні країни вважають санкції надто м’якими, а інші побоюються завдати шкоди їхнім міжнародним зв’язкам. Як зазначили кілька дипломатів, точки зору, що сильно різняться, означають, що швидкої угоди не очікується.

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн 9 травня в Києві заявила, що нові санкції будуть спрямовані на припинення обходу торгових обмежень Росії, що вже діють, і були розроблені в тісній співпраці з країнами Великої сімки (G7).

“Якщо ми побачимо, що товари йдуть з Євросоюзу до третіх країн, а потім потрапляють до Росії, ми могли б запропонувати країнам-членам санкціонувати експорт цих товарів. Цей інструмент буде останнім засобом і його використовуватимуть обережно”, – вона сказала.

За словами фон дер Ляйєн, ЄС припинить транзит через Росію здебільшого свого експорту, включаючи високотехнологічну продукцію та деталі для літаків.

Дипломатичні джерела, знайомі з підготовленою Єврокомісією пропозицією, повідомили, що вона включає внесення до чорного списку десятків нових компаній, у тому числі з Китаю, Ірану, Казахстану та Узбекистану.

Нові санкції також передбачають, що нафтовим танкерам не дозволяється розвантажуватися у відкритому морі або прибувати в порти з відключеними GPS-трекерами.

Читайте: Єврокомісія розіслала країнам ЄС пропозиції щодо 11-го пакету санкцій проти рф© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube