Етнічні чистки та викручування рук: в ISW пояснили цілі указу путіна щодо депортації українців, які на тимчасово окупованій території відмовляються від російських паспортів


10:2729.04.2023

Указ владіміра путіна, за яким з окупованих територій депортуватимуть українців, які не отримали російські паспорти, є порушенням Женевської конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього, а також потенційну цілеспрямовану кампанію з етнічних чисток.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), пише ZN.ua.

Путін підписав указ «Про особливості правового становища окремих категорій іноземних громадян та осіб без громадянства в російській федерації», який фактично визначає іноземцями усіх, хто проживає на окупованих росією територіях, але заявив про бажання зберегти своє громадянство і відмовився від отримання російських паспортів. Указ передбачає, що з 1 липня 2024 року такі люди можуть бути депортовані.

«Цей указ кодифікує примусові методи заохочення мешканців окупованих територій до отримання російських паспортів, а також створює умови для депортації українців, які не погоджуються стати російськими громадянами», – йдеться у звіті ISW.

Аналітики ISW наголошують, що російська влада також продовжує застосовувати й інші методи депортації українців, зокрема дітей, до росії.

Як повідомляло Інше ТВ, В РФ позбавлятимуть набутого громадянства за “дискредитацію армії”, Путін підписав закон© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube