Уряд Латвії виділив 4 млн.євро на навчання українських біженців латиської мови


14:1923.04.2023

Уряд Латвії ухвалив рішення про перерозподіл фінансування, розмір якого не перевищує 4 029 836 євро, з метою реалізації положень постанови Кабміну “Про План заходів щодо надання підтримки громадян України в ЛР на 2023 рік”, щоб забезпечити навчання українських біженців латиською мовою.

Про це пише Delfi, передає Інше ТВ.

У 2023 році планується прийняти в Латвії 40 тис. українських цивільних осіб, з яких 65% або 26 000 будуть дорослими.

“Громадянські особи України в Латвії хочуть все більше і більше залучатися до працевлаштування. Для забезпечення ширших можливостей для роботи, а також для сприяння соціально-економічній інтеграції людей у латвійське суспільство необхідне знання латиської мови”, – зазначає прес-служба Мінкульту.

Метою програми є популяризація використання латиської мови серед громадян України шляхом надання безкоштовних уроків латиської мови, починаючи з рівня володіння мовою А1 та відповідно до початкового рівня володіння мовою для повнолітніх громадян України, у тому числі неповнолітніх громадян України із середньою освітою, у всіх регіонах Латвії та незалежно від тривалості перебування в країні.

Фінансування, що перерозподіляється державою, призначене для організації курсів латиської мови до 31 грудня цього року. На реалізацію проектів програми, що адмініструється Фондом інтеграції суспільства (SIF), виділено 3990400 євро, а на адміністрування програми – ще 39436 євро.

SIF реалізує програму “Уроки латиської мови для громадян України”, що фінансується із державного бюджету, з 2022 року. Минулого року в результаті проведеного SIF конкурсу програми, що фінансується з держбюджету, було укладено 31 договір з організаціями, які проводять уроки латиської мови у всіх регіонах Латвії. Уроки латиської мови відвідали 3507 осіб (2249 осіб успішно освоїли рівень володіння мовою А1, 350 осіб – рівень А2).

Як повідомляло Інше ТВ, Війна і демографія. Вже страшно, далі буде гірше, але є й оптимізм, – інтерв’ю Лібанової© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube