Премія Карла Великого. Президент Зеленський може поїхати за нею в Німеччину особисто


10:5609.04.2023

Володимир Зеленський, демократично обраний президент України, протягом одного року, одного місяця і 16 днів є верховним головнокомандувачем у цій війні. Його народ мужньо захищається від російської армії палія війни Володимира Путіна.

За цей героїзм український народ і його президент цього року нагороджуються премією Карла Великого. В обґрунтуванні зазначається, що українці захищають не лише власну країну, “але й Європу та європейські цінності”, пише BILD.

Премія Карла Великого має стати великим символом дружби між Німеччиною та Україною. За інформацією з урядових кіл, на церемонії нагородження в Аахені з похвальною промовою виступить канцлер Олаф Шольц. Планується, що Зеленський приїде до Аахена особисто.

Це був би його перший візит до Німеччини з початку війни. Однак запланований на літо наступ українців може означати, що Зеленський не зможе виїхати з країни і візьме участь в нагородженні онлайн.

Премія Карла Великого насправді має вручатися в день Вознесіння Господнього (18 травня). Однак, оскільки Шольц їде на саміт G7 до Японії, церемонія нагородження буде перенесена на найближчі вихідні.

З початку війни Зеленський побував у США, Британії та Польщі – але не в Німеччині. Наша країна зараз є другим за величиною постачальником зброї після США, але відносини між урядами в Берліні та Києві, м’яко кажучи, складні, пише видання.

Ключові радники Зеленського вже давно звинувачують канцлера в нерішучості і відсутності підтримки. Зустріч в Аахені між Шольцем і Зеленським може відкрити нову главу в їхній дружбі, вважає BILD.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube