Транспорт, енергетика, сільське господарство, опріснення води. Які угоди підписали в Пекіні Макрон і Сі Цзіньпін


18:2107.04.2023

Франція і Китай підписали кілька економічних угод за участю великих компаній у таких галузях, як транспорт, енергетика, сільське господарство, культура і наука, під час візиту президента Еммануеля Макрона до Китаю, повідомили в четвер на Єлисейських полях.

Про це пише EURACTIV.

Макрон прибув до Китаю в середу разом з президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн і понад 50 французькими бізнес-лідерами з різних галузей.

Разом з великими компаніями Франція і Китай обговорили і навіть підписали кілька угод, що стосуються таких ключових секторів, як транспорт, енергетика, сільське господарство, культура і наука, йдеться в документі.

Одна з найбільших угод, підписаних з Китаєм, передбачає створення нової виробничої лінії на заводі французького авіабудівника Airbus в Тяньцзіні, завдяки чому компанія зможе подвоїти виробничі потужності з випуску моделей A320. Планується, що нова лінія буде повністю введена в експлуатацію в 2025 році.

Французька енергетична компанія EDF також поновила угоду з китайським ядерним лідером CGN, підписану в 2007 році, яка дозволяє будівництво нових атомних електростанцій.

У сфері сільського господарства компанія Suez, що займається водопостачанням та утилізацією відходів, виграла контракт на реалізацію проекту з опріснення морської води.

L’Oréal, провідна світова косметична компанія, також уклала трирічну угоду про партнерство з китайською компанією електронної комерції Alibaba про “стале споживання”.

Водночас Макрон і президент Китаю Сі Цзіньпін також домовилися про питання культурного обміну.

Обидві країни також висловили бажання полегшити отримання віз для мобільності студентів та викладачів, які працюють у науковій сфері.

“Я не був би повним, якби не згадав також дії Французького агентства розвитку, яке зосереджується на боротьбі зі зміною клімату в Китаї, спираючись на досвід наших компаній”, – сказав Макрон у спільній заяві зі своїм китайським колегою в четвер.

Тим часом фон дер Ляєн заявила, що торговельні відносини між ЄС і Китаєм стають все більш незбалансованими.

“ЄС стає більш пильним щодо захисту своїх інтересів і залежностей, щоб забезпечити рівні умови гри”, – сказала фон дер Ляєн журналістам у Пекіні.

Макрон залишить Китай у п’ятницю.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube